Subien yhdistäminen

Mulla on leffa yhtenä tiedostona, mutta subit erikseen ykkös- ja kakkos-CD:lle. Voiko tekstitykset jotenkin yhdistää, ja jos voi, miten?

Nojoo tekstieditorilla, mutta aikakoodien käsisäätö ehkä vähän työlästä...
1244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

TimeAdjuster ohjelmalla saat liitettyä,sun täytyy vain tietää aika, mikä on 1CDn viimeisen ja 2CDn ensimmäisen tekstin välissä.Itse olen kyllä heittänyt sen hatusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hexa kirjoitti:

Mulla on leffa yhtenä tiedostona, mutta subit erikseen ykkös- ja kakkos-CD:lle. Voiko tekstitykset jotenkin yhdistää, ja jos voi, miten?

Nojoo tekstieditorilla, mutta aikakoodien käsisäätö ehkä vähän työlästä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu