Suuntana Ylä-Savo, katto pään päälle etsinnässä. Ei ihan minkätahansalainen katto, vaan omaahan tässä katsellaan.. Onko alueella paljon taloja tyhjillään maaseudulla, perikunnan omistuksessa tms., joista voisi lähteä tekemään selkoa? Alkuun kelpaisi vaikka vuokratalokin, sitä "oikeaa etsiessä", mutta jos kerralla napsahtaa sopiva kohdille, niin talo voi vaihtaa omistajaa.
Etuovi.com on selauksen alla viikottain, muutto ajankohtainen vasta vuodenvaihteessa. Siltikin jalka vipattaa jo alkavien töiden perässä Ylä-Savon maille, joten vinkatkaa miten lähteä asiassa etenemään. Lehteen ilmoitus? Puskaradio?
Ylä-Savon asuntotilanne
2
149
Vastaukset
- Järvisen_ukk0
Itse löysin oman vuokratalon järven rannalta laittamalla Savon Sanomiin ilmoituksen. En määritellyt aluetta tai mitään sen tarkemmin ja sain toistakymmentä vastausta.
- Minion78
Kiitos vinkistä, täytyypä laittaa lehteen ilmoitusta. Saattaapi tosiaan tavoittaa eri lukiljakuntaa sillä tavalla, kun eihän kaikilla ole nettiä tarjolla ja ensimmäisenä ajatusta laittaa tyhjillään olevaa mökkiä myyntiin/vuokralle. Eikös Iisalmen alueella ole joku paikallislehtikin, vai onko jotain ilmaisjakelulehtiä, mitkä tavoittaa alueen asukkaat vielä paremmin :)?
Etuovi.comissa saisi lukea sekin vaihtoehto, jos myyntävä kiinteistö ollaan valmiita myös vuokraamaan, mikäli sopivaa ostajaa ei löydy. Tällä hetkellä kun tuntuu, että asuntojen myyntiajat pitenee koko ajan... Joten mitäs sitä nyt tyhjillään kylmänä kiinteistöä pitämään, jos joku olisi kiinnostunut pitämään talosta/tontista huolta, kuin omastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun684715KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1693633- 1663130
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?713078Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502771- 241933
- 241861
- 301666
- 1741650
- 421362