On aivan pöyristyttäviä juttuja mihinkä tämä Suomi on menossa.
Otan osaa suruunne.
Ei elintasopakolaisille
Otan osaa suruunne.
Ei elintasopakolaisille
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ruotsi ottaa vuodessa 80000 pakolaista, tästä aiheutunut talaoudellinen HYÖTY on laskettu olevan lähes 100 000 000 000 euroa, jos raha ei kelpaa, eikä geenipankin rikastuminen niin banaani kouraan ja takas puuhun
Nyt on kyllä mennyt pilkut ja nollat sekaisin,järkeileppä vähän itsekin.
Heh, sadan miljardin hyöty. Pinkkupankulla on pilkkujen ja nollien
lisäksi puurot ja vellitkin sekaisin.
Buaahhaahaa. Mistähän tämä miljoonien eurojen hyöty muka tulisi?
Maahanmuutto työllistää, tämä on totta. Poliiseja, sossutätejä, lakimiehiä, terveysasemia, jne, mutta kuka sen maksaa? Keuruulaiset.
Siitäs saitte tekin osanne EUsta. Buahhaahaa.
Terveisiä täältä Kokkolasta!
Miettikääpä tätä valtio maksaa pakolaisille suomessa 1450 euroa kuussa kotoutumis rahaa ja tarjoaa lisäksi ilmaisen majoituksen. Jokainen voi laskea paljonko on 1450X500.
Se tarkoittaa melkoista piristystä nuukahtaneen kunnan talouselämälle ottakaa pakolaiset mahdollisuutena eikä uhkana.
Itse kävin armeijan 1987 Keuruulla ja voin sanoa että varuskunta alue sijaitsee luonnon kauniilla paikalla ja tiloja on runsaasti vaikka yli tuhannen pakolaisen vastaan ottoon ja jostain autohallista saataisiin varmasti helposti tehtyä Moskeija näin saataisiin pakolaiset viihtymään pidempään.
kuvitelkaa mikä hyöty olisi Keuruulle kun pakolaiset shoppailisivat kylällä joka kuukausi puolellatoista miljoonalla eurolla. Keuruulle saisi perustaa viisi uutta älypuhelin kauppaa ja monta halal lihakauppaa sekä ednistä ravintolaa burkha kankasta menisi niin että saisi perustaa kankas tehtaan ja niin edelleen. Mielestäni olette aika tyhmiä kun olette näin suuremmoista mahdollisuutta vastaan.
Ja kukahan ne rahat niille pakolaisille maksaa? Ai niin, se ehtymätön mystinen taikaseinä. Onneksi ei sentään veronmaksajat, kuten Keuruulaiset itse.
Totta puhuen, tuonkin rahan joudutte itse kärsimään kahta kovempina veronkorotuksina ja leikkauksina, mutta eihän noin vaikea laskuoppi mene vasureille perille. Paska ei housuissa kauaa lämmitä.
He kun kuvittelevat että rahaa sataa taivaasta ja niitä ne pakoloiset kantaa kauppoihinne. Aika vitun lyhytnäköistä idiotismia.
Kyllä saa nyt vanhatpiiat mustaa miestä suureen tarpeeseensa.
Turhaa paniikkia! Videosta voi klikata "hammasratasta" ja sieltä valitsee tekstityksiin suomen kielen. Näette itse mistä on kysymys.
https://www.youtube.com/watch?v=nZhNqMHXxJ8