Minulla on S3 minissä whatsappi. Puhelimen liittymän määräaikaisuus loppuu syyskuun lopussa. Sitten se vaihtuisi sellaiseen, jossa kuukausimaksu on sama, mutta puhelut maksaa erikseen. Olenkin ajatellut vaihtaa siihen esim. Preipaid liittymän tai latausliittymän. Onko tämä whatsappi puhelin- vai liittymäkohtainen? Jos vaihdan sen toiseen puhelimeen ja liittymään (ei prepaid) niin miten käy niille joiden kanssa nyt whatsappaan? Olisin jo aikaisemmin vaihtanut toiseen puhelimeen, mutta tuo asia on saanut pysymään entisessä. Mutta nyt lopetan liittymän. Minulla on toinenkin puhelin ja prepaid puhelinkin. Joten ei tuosta tulisi soitettua sitten kun se maksaa erikseen.
Oletteko muuten huomannut että yhdelläkään operaattorilla ei ole enää halpoja liittymiä? Paitsi prepaidissa jollain operaattorilla.
Oletteko muuten huomannut että yhdelläkään operaattorilla ei ole enää halpoja liittymiä? Paitsi prepaidissa jollain operaattorilla.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.