Miun nimi on Juha. Olen todella periaatteellinen mies, uskon miespoweriin ja kostoon. Muistan kaiken, sen minkä taakseen jättää sen edestään löytää! Sen lisäksi uskon kaiken. Nyt olen kuitenkin päästänyt vihani ulos ja oppinut että kaikkia juoruja ei kannata uskoa. Eniten tässä elämässä, kun pohjalla on käyty, oppii sen että joskus on hyvä kysyä ja uskoa itseensä! Elämä kantaa! Kohti uusia seikkailuja! Elämä on mahtavaa kun sen oikein käsittää!! Kaikille muillekin: Pääskää vihastanne! Katkeruus ei kannata, ja se jos joku niin on tosi! Nuorena miehenä pitää jaksaa uskoa tulevaan!
Juha on saanut jo purkaa vihansa
rehellinen....mies
482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pitkäänpä sitä kestikin.
Uskot kaiken? Uskot kaikki juorut? Olet ideaali hyödyllinen idiootti kaikille kateellisille valehtelijanarsisteille juorujen levittämisleluksi.
Se vaan, että ei kannata pitää itseään ainakaan muita fiksumpana jos uskoo kaiken eli on minkä hyvänsä narsistin narutettavissa.
Juu ikävähän se on, että uskoo kaikenlaisten omaneduntavoittelijoiden juorut ja mustamaalaukset. Päädyitkö juorukellon syliin? Tai ainakin yks tuntemani Juha hyppäs rakastavan vaimon viereltä vaimosta paskaa puhuneen oman edun tavoittelijan syliin . Kaikki sepitykset meni läpi, harmi vaan, että tuo ihana sanantuoja oli rahan perässä juokseva nainen. Nainen, joka oli jo useamman avioliiton tuhonnut myös tätä ennen hyppäämällä siihen sivusta mukaan ihanana olkapäänä miehelle ja totuuden tuojana.
Elämän A=älä todellakaan usko kaikkea mitä sanotaan, hyväksikäyttäjiä maailma täys. Ystävyys ottaa aikansa, ei se hetkessä synny, tai jos kiire ei kyse tosiystävyydestä. Elämän O=on oikein puolustaa itseään ja sanoa takaisin, jos joku kohtelee huonosti. Ei kenenkään tarvitse olla kynnysmattona täällä. What you give is what you get.