Aiemmin keväällä katsoit minulle. Osaatko selventää tilannetta nyt? Olisin tosi kiitollinen jos vastaisit.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13571726/tuntijasi-sinulle
Keskiyö kiltti
3
71
Vastaukset 3
- Indii
Nostan keskiyölle
Hei
sinä itse olet aito tunneihminen ja uskot rakkauteen. raha ja rakkaus eivät aina kulje käsi kädessä, minusta tässä on jotakin taloudellista vaikeutta, mikä hämmentää asioita.
näen tämän miehen aivan avoimena tulevaisuuden suhteen, että hänellä ei olisi vielä minkäänlaisia tarkkoja suunnitelmia. elääkö hän päivä kerrallaan?
kotipaikassa hänellä on asiat kunnossa, mutta ihmettelen tätä tyhjää näkymää hänen edessään. minusta hän rakastaa työtä ja elää sille. en osaa sanoa onko tämä vanhempi nainen hänen äitinsä, mutta kuitenkin vanhempi nainen on vieressä ja mukana hänen elämässään.
minusta tässä tilanteessa on nyt "hiiriä" nakertamassa, mies ei enää tunnu samalta kuin viime kerralla kun kirjoitin. ei hän katso toista naista kohti, vaan tavallaan tyhjään ilmaan, en ymmärrä mitä tämä on, pahoittelen.
kannattaisikohan sinun nyt ajatella itseäsi ja tehdä päätös omasta puolestasi, taitaisi olla parempi niin jos mies ei ota askelta mihinkään suuntaan. ehkä hän sitten herää?
t. Keskiyö- Indii
Kiitos Tuntijasi. Koko kesä ollaan oltu erillään ja pitämättä yhteyttä. Se oli minun valintani enemmänkin. Olin sitä mieltä, että kaikki tai ei mitään. Nyt olemme soitelleet ja nähneet taas. Hivuttauduttu taas toistemme elämään. Hän tekee todella paljon töitä olosuhteiden pakosta ja on itse asiassa tehnyt koko kesän lomaa pitämättä. Äiti hänellä on ainakin elämässään ja auttamassa maatilalla. Muutakin työtä hän kovasti tekee yrittäjänä ja siellä on todella tiukkaa ja stressiä aiheuttaa hänelle. Yhteisiä työkuvioita meillä on ollut molempien töiden puolesta vähän ja olen häntä hieman auttanut omissa työasioissaan lähinnä käyttämällä hyväkseni omaa verkostoani. Hän todellakin elää päivän kerrallaan, koska muuta vaihtoehtoa ei ole. Hän tietää, mitä haluaisi tehdä, mutta vaihtoehdot ovat aika vähissä sen suhteen. On vain pyörittävä oravanpyörässä.
Hän tietää tunteeni ja haluni, mutta nyt olen tarkoituksella ollut etäinen. Rakastan häntä silti ja olen ajatellut asian niin, että voin rakastaa häntä ja olla tukena riippumatta siitä, mitä hän minua kohtaan tuntee.
Yhteisestä tulevasta edelleen haaveileen perheineen kaikkineen. Hänkin on perhettä halunnut, mutta nyt taitaa työ olla vienyt kaikki mehut. Joskus aikoja sitten sanoit hänestä, että saa sähköiskun ja yhteisen kodin. Ja että minulla on kaikki avaimet käsissäni. En vain tiedä enää mitkä ja mitä niillä tehdä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri531328- 84919
Koska tulet minulle näkyväksi
Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi44737Nainen, olet ihanin maan päällä
Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa40730Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven
Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviilipoliisiauton oven Mies kuvasi keskiviikkoiltana bus259659- 48553
- 43509
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,176508" Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?
Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied60507Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l110497