Aiemmin keväällä katsoit minulle. Osaatko selventää tilannetta nyt? Olisin tosi kiitollinen jos vastaisit.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13571726/tuntijasi-sinulle
Keskiyö kiltti
3
<50
Vastaukset
- Indii
Nostan keskiyölle
Hei
sinä itse olet aito tunneihminen ja uskot rakkauteen. raha ja rakkaus eivät aina kulje käsi kädessä, minusta tässä on jotakin taloudellista vaikeutta, mikä hämmentää asioita.
näen tämän miehen aivan avoimena tulevaisuuden suhteen, että hänellä ei olisi vielä minkäänlaisia tarkkoja suunnitelmia. elääkö hän päivä kerrallaan?
kotipaikassa hänellä on asiat kunnossa, mutta ihmettelen tätä tyhjää näkymää hänen edessään. minusta hän rakastaa työtä ja elää sille. en osaa sanoa onko tämä vanhempi nainen hänen äitinsä, mutta kuitenkin vanhempi nainen on vieressä ja mukana hänen elämässään.
minusta tässä tilanteessa on nyt "hiiriä" nakertamassa, mies ei enää tunnu samalta kuin viime kerralla kun kirjoitin. ei hän katso toista naista kohti, vaan tavallaan tyhjään ilmaan, en ymmärrä mitä tämä on, pahoittelen.
kannattaisikohan sinun nyt ajatella itseäsi ja tehdä päätös omasta puolestasi, taitaisi olla parempi niin jos mies ei ota askelta mihinkään suuntaan. ehkä hän sitten herää?
t. Keskiyö- Indii
Kiitos Tuntijasi. Koko kesä ollaan oltu erillään ja pitämättä yhteyttä. Se oli minun valintani enemmänkin. Olin sitä mieltä, että kaikki tai ei mitään. Nyt olemme soitelleet ja nähneet taas. Hivuttauduttu taas toistemme elämään. Hän tekee todella paljon töitä olosuhteiden pakosta ja on itse asiassa tehnyt koko kesän lomaa pitämättä. Äiti hänellä on ainakin elämässään ja auttamassa maatilalla. Muutakin työtä hän kovasti tekee yrittäjänä ja siellä on todella tiukkaa ja stressiä aiheuttaa hänelle. Yhteisiä työkuvioita meillä on ollut molempien töiden puolesta vähän ja olen häntä hieman auttanut omissa työasioissaan lähinnä käyttämällä hyväkseni omaa verkostoani. Hän todellakin elää päivän kerrallaan, koska muuta vaihtoehtoa ei ole. Hän tietää, mitä haluaisi tehdä, mutta vaihtoehdot ovat aika vähissä sen suhteen. On vain pyörittävä oravanpyörässä.
Hän tietää tunteeni ja haluni, mutta nyt olen tarkoituksella ollut etäinen. Rakastan häntä silti ja olen ajatellut asian niin, että voin rakastaa häntä ja olla tukena riippumatta siitä, mitä hän minua kohtaan tuntee.
Yhteisestä tulevasta edelleen haaveileen perheineen kaikkineen. Hänkin on perhettä halunnut, mutta nyt taitaa työ olla vienyt kaikki mehut. Joskus aikoja sitten sanoit hänestä, että saa sähköiskun ja yhteisen kodin. Ja että minulla on kaikki avaimet käsissäni. En vain tiedä enää mitkä ja mitä niillä tehdä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571360Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?761320Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 109853
- 73846