Saako Tenoxista, Diapamista, Mirtatsapiinista ja Concertasta mitään comboja tehtyä jos ottaa vaikka kolmen keskioluen kanssa?
Comboja onko?
Pirinisti_
656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mielestäni hyvin pieni määrä diapamia concertan kanssa lisää euforiaa ja vie pois nihkeää oloa. Muuten concerta on kyllä saatanasta. Sitä lääkkeeksi käyttäneitä ihmisiä on mennyt psykoosiin lääkeannoksilla. En suosittele käyttämään. Pamit ovat käsittääkseni jopa suotavia tuossa rauhoittamaan oloa. Niitähän kai sairaalassakin annettaisiin.
On surullista, että ihmiset ovat riippuvaisia päihteistä tai lääkeaineista. Rikolliset hyötyvät ja käyttäjät kärsivät.
Pidä mielessä että "rehelliset" rikolliset ovat vain yksi hyötyjä muiden joukossa. Moraalittomin hyötyjä on mielestäni iso paha lääkeyhtiö. Pienet myös. Paskaa jauhavat valistusjärjestöt tekevät kans pahaa jälkeä valehtelemalla muksuille. Ja onhan näitä.... Helpommalla pääsisin jos luettelisin valtioita, mutta enpähän luettele ähä ähä ähä!
Lukekaa kirja "Tappavat lääkkeet ja järjestäytynyt rikollisuus". Siinä arvostettu lääkäri, tutkija, sekä lääkeyhtiöissä työskennellyt edustaja ja suuren lääketieteellisen julkaisun päätoimittaja kertoo kuinka meitä kusetetaan ja jätetään asioita kertomatta. Ihmisille syötetään vaarallisia lääkkeitä voittojen tavoittelemiseksi ja koko lääketeollisuus on korruptoitunut ja siinä bisneksessä ovat käytössä samat konstit kuin mafiankin toiminnassa: Lahjonta, kiristys, tappaminen ja vaaralliset lääkeaineet, sekä yleinen epärehellisyys.
Sama yhtiö joku "valvoo" lääkkeiden turvallisuutta ottaa lahjuksia vastaan niiltä yhtiöiltä joita heidän pitäisi valvoa. Lääkäreitä "koulutetaan", syötetään ja juotetaan ja he saavat provisiota "oikeamielisten lääkkeiden" määräämisestä aivan kuin alemman portaan huumekauppiaat.
Niinpä. Elämme sairaassa maailmassa, jossa valtaosa väestöstä on niin aivopestyjä, ettei ne hyväksy totuutta ja näitä asioita on helvetin vaikeaa muuttaa, koska ison rahan pojat ovat vastassa. Mainitaan vielä kuinka sairasta sekin on, että meille syötetään geenimanipuloitua ruokaa tietämättämme ja vielä ihmetellään miksi syövät sun muut "taudit" yleistyvät vauhdilla. Tai mikäs ihme se edes on, kun siinäkin on lääkeyhtiöt mukana tahkoamassa rahaa.