Ja jättää taakseen palavat rauniot.Eikö sipiläkin sanonut jättävänsä politiikan kun kaikki on ajettu alas.Jääpi suomi sitten herran haltuun.
koska sipilä tekee jyrki kataiset
sippijussi
4
<50
Vastaukset
- uusi_pm_tallä_kaudella
Luulen, tai oikeastaan näyttää siltä, että Sipilältä onkin jo into jäänyt aamuisin kotiin.
- Sipilähän
istuu nyt Suomen ohjaksissa pari hallituskautta, jolloinka Suomi on saatu kuntoon.
Sitten hän voi jättää kaiken aikaansaamansa hyvän SDP:n tuhottavaksi. Noin se menee. kehittymättömien maakuntain suomessa kepulla on aina muutama avoin suojatyöpaikka puoluetta "ansioituneesti" palvelleille.
- Juhanina
luonnollisesti Sipiläkin kutsutaan aikanaan johonkin huippuvirkaan missä palkka vähintään tuplaantuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381329
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39906Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad32644- 14600
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26578- 25555
Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30547Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17543Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17523