saako yh-äidillä olla elämä?

On se kumma kun ihmiset puuttuu toisten asioihin. Pitäisi aina olla kotona lasten kanssa! Käyn pari kertaa viikossa bailaamassa, so what! Viinaa ei saisi juoda, miksi? Tupakka on kauhistus, rahat menee, menis ne muutenkin. Ja aina kun näkevät uuden poikaystävän niin taas kälkätys alkaa.
Onko kaikki muut yh-äidit absolutisteja, selibaatissa ja savuttomia? Onko lapsenne tulleet pyhän hengen vaikutuksesta?
171184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

"Onko kaikki muut yh-äidit absolutisteja, selibaatissa ja savuttomia?"

Eivät toki vaan ainoastaan kateellisia sinulle joka osaat / uskallat elää myös itsellesi etkä 100%:sti vain lapselle. Pahansuopa kälkätys on teille naisille tyypillinen ominaisuus jolla ilmaistaan kateutta kanssasisarta kohtaan :-)

Äänestä
  • onhan tuollaiset yhtikset kivoja miesten mielestä, aina saa...

    Äänestä

  • kinkkumies kirjoitti:

    onhan tuollaiset yhtikset kivoja miesten mielestä, aina saa...

    Ihan samalla lailla saa oli sitten yh, naimisissa tai yksinäinen. Ei se yh mitenkään eroa muista ihmisistä. Jotkut vain haluavat huvikseen satuttaa jotain tiettyä ryhmää.
    Ja ei kukaan varmasti omasta halusta aina ole se yh! Joten kaikilla meillä on aivan samat oikeudet omaan elämään kuin kenellä tahansa, sinullakin. Ja yh jos kuka tarvitsee sitä omaa aikaa, jotta jaksaa niistä lapsista huolehtia, jotka isä on jättänyt oman elämänsä parantamisen takia. Muista se, kun sinulla joskus on niitä lapsia, ettet tekisi vaimostasi sitä yh, joka kaikille helposti antaa....!

    Äänestä

Tottahan toki ihmisellä pitää harrastuksia olla..

minä, absolutisti... -Noup, tosin harvoin tulee otettua

selibaatti.. -Noup, vakipano, eli seurustelen ;)

savuton.. -Noup, poltan kuin korsteeni.

Neitseellinen sikiäminen onkin sitten jo mahdollista.. ;)


Tosin, kun enempi baareissa pörräsin, enpä silloin ollutkaan vielä äiti..
Toki sinä voit juhlia pari kertaa viikossa, jos joku sitten lapsista huolehtii...
Myöhemmin saattaa tosin tulla eteen se, minkä taakseen jättää,
eli lasten käytöksestä voipi huomata sen, että äiti kävi bilettämässä.
Mutta sehän onkin sitten sinun asiasi..


No, viestisi taisi olla provo, mutta eipä tuo haittaa.

Äänestä

Sulta taitaa saada tavaraa aika helpolla eli et eroa mitenkään yh äideistä.
Ei siis mikään ihme jos kälkätys alkaa, kun muksuilla on alati vaihtuvia isä ehdokkaita.
Joo voi yh:lla olla elämä mutta minkälainen mietippä sitä!

Äänestä
  • Miksi "tavaran" saamisen pitäisi olla vaikeata? Jos haluttaa niin haluttaa ja sillä siisti.

    Äänestä

  • tuskinpa saat tavaraa YH:lta helposti, epäilen vain... ;)

    omat syntini ovat

    kapakkireissut -- 2 x puolessa vuodessa
    sänkyhommelit -- sama ukko ollut toista vuotta
    tupakki -- kiitos, palaahan se
    muu viinan kanssa hotjaaminen -- kts kapakkireissut

    Ja tämä isäehdokaskin on valitettavasti ensimmäinen, mukavuudenhaluinen kun olen niin en viitsi kallista aikaani ravintelireissuihin käyttää.

    Olisipa kivaa nähdä millainen on "mies" joka saa helpolla, ja varsinkin yh-äideiltä. Esität varmaankin lapsirakasta yms että pääsisit kokeneen naisen lakanoiden väliin?

    Ihanaa että meillä yh-äideillä on käytettävissämme tälläisiä miespuolisia kiertopalkintoja tarpeen vaatiessa -- käytä ja heitä pois --....koska eihän sitä koskaan tiedä...

    Äänestä

  • Ootko vähä tyhmä?? ja yksinkertanen : )
    miks yksinhuoltajat muka olis jotain jakorasioita..ihan yhtälailla naisia ku muutkin, jos joku yh on sulle helpolla antanu ni ei se tarkota et kaikki olis samanlaisii, eihän miehetkään oo...ärsyttävää

    Äänestä

  • Bumtsibum kirjoitti:

    Miksi "tavaran" saamisen pitäisi olla vaikeata? Jos haluttaa niin haluttaa ja sillä siisti.

    että miehet vaihtuu,viinaa täyteen pää,
    baariin ja uus mies kehiin vaikka oma
    odotta kotona,sit voi sanoa etten muista,
    kylä nyt puhuu mitä puhuu.
    huoh,valitettavan tuttua tarinaa,
    ajattele vähän,JAKORASIA.

    Äänestä

  • lipero kirjoitti:

    että miehet vaihtuu,viinaa täyteen pää,
    baariin ja uus mies kehiin vaikka oma
    odotta kotona,sit voi sanoa etten muista,
    kylä nyt puhuu mitä puhuu.
    huoh,valitettavan tuttua tarinaa,
    ajattele vähän,JAKORASIA.

    :O räkättää

    Äänestä

  • maalta? kirjoitti:

    :O räkättää

    maalta,elämää nähnyt ja kokenut.
    räkätä sä rauhassa ja jaa niin paljon kuin sielu sietää,
    mua yököttää tuollaiset naiset!

    Äänestä

Äitien pitää elää kunnollista ja terveellistä elämää että jaksaa lapsiaan hoitaa ja kasvattaa kunnolla!!
On niitä muitakin harrastuksia kuin kapakassa käynti.

Äänestä

jatkuvasti on uusi poikaystävä äidillä kainalossa.

Äänestä
  • Et taida olla ihan ok. Jos tää on ihan oikea juttu, niin sitten sinulla heittää tosi pahasti. Sen ymmärtää jos joskus bailaamaan täytyy päästä, mutta kahdesti viikossa?!? Jatka vain samaa rataa, viimeistään lasten murrosiässä saat kaiken takaisin.

    Äänestä

oma lapseni on isällään periaatteessa joka toinen viikonloppu, ja silloin bailataan välillä oikein kunnolla, välillä on jopa aamulla krapula...

Tupakkaa poltan, mitään tuoreita miesystäviä en kuitenkaan ole kotiin tuonut (muuta kuin vapaaviikonloppuina).

Äänestä

Mä tulisin seinähulluks, jos olisin aina vaa näitten ipanoiden kaa.
Olis kiva harrastaa jotain, mä haluisin käydä vaikka naisten kuntosalilla..mut on ihan mahdoton ajatus.
Mut hei...ei kaikki äidit oo mitään absolutisteja yms.
Mä juon kännit joka toinen viikonloppu ja tupruttelen tupakkaa joka päivä, ei ne lapset siitä mitenkään kärsi koska ei oo nähny mua kännissä ja poltan ulkona, en kuitenkaan rattaiden takana.
Tietty pitää olla just sellanen ku onkin, vaik mulla on kaks lasta ni oon kuitenki mä, en mikään muumimamma

Äänestä

Totta kai saa ja PITÄÄ olla oma elämä, eihän sitä muuten jaksa...
Jos haluat käydä 2 kertaa viikossa juhlimassa, niin käy ihmeessä, kunhan lapset ovat sillä aikaa hyvässä hoidossa, esim. isovanhemmilla.

Älä edes lue näitä palstoja, täällä riittää moralisoijia.. Elä elämääsi kuten parhaaksi katsot, ei kukaan muu voi tehdä sitä puolestasi!

Terv. Avioäitee

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


minde kirjoitti:

On se kumma kun ihmiset puuttuu toisten asioihin. Pitäisi aina olla kotona lasten kanssa! Käyn pari kertaa viikossa bailaamassa, so what! Viinaa ei saisi juoda, miksi? Tupakka on kauhistus, rahat menee, menis ne muutenkin. Ja aina kun näkevät uuden poikaystävän niin taas kälkätys alkaa.
Onko kaikki muut yh-äidit absolutisteja, selibaatissa ja savuttomia? Onko lapsenne tulleet pyhän hengen vaikutuksesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu