Kannuksen Mafia

Nähtävästi don Corleonen sensuuri toimii kun edellinen ketju poistettiin.
Ihme sinänsä kun eipä siitä ketään edes nimeltä mainittu. Mutta mafiaveljet suojelee ylipappiaan hartaudella...
Hyvä esimerkki siis.
5113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Samaa huomattiin täällä. Silti se ei poista sitä tosiasiaa että sukurutsaus vähentää älykkyysosamäärää.

Äänestä

Onhan tuossa ketjussa menossa sukupolven vaihdos, pojassa polvi paranee ja aate vahvistuu

Äänestä

Mutta yhtä hölmöltä näyttää kaikki veljessarjassa.

Äänestä

Kalevassa oli hyvä yleisöosaston kirjoitus: "VL:t vois perustaa oman valtion ja jaella niitä sukulaistyöpaikkojaan keskenään niin jäis muille ja pätevillekin töitä"

Äänestä

Vaihdetaan lessut muslimipakolaisiin. Sijoituspaikaksi välikannuksen entinen koulu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Doncorleooni kirjoitti:

Nähtävästi don Corleonen sensuuri toimii kun edellinen ketju poistettiin.
Ihme sinänsä kun eipä siitä ketään edes nimeltä mainittu. Mutta mafiaveljet suojelee ylipappiaan hartaudella...
Hyvä esimerkki siis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu