Lada konseptiauto

Kanto-komukka

8

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaalinhaju

      Voi itku kun koplattu taas kerran ei ole ryssän tekniikasta mitään jäljellä tuossa vehkeessä!

    • Runko

      Minulle kelpaa vain vanha -70 tai jopa -80-luvun Lada. Ovat kestäviä ja silmiä hivelevää muotoilua. Tosin aika kalliita myös käytettyinä.

    • puolueeton

      Erittäin heikko laatu, paha haju ja tuhannet ongelmat ruostumisineen kuuluvat nyt ja aina Ladan imagoon.

      • Runkotheripuli

        Se on kuitenkin pientä länsitekeleen rinnalla. Näiden kanssa voi vielä elää mutta länsiromu on vaan vietävä samantein paaliin.


    • ehthrthhrthtrh

      ehkä tuotantokin hiukan erilaista nykyään kun robottien ehdoila tehdään ja valmiit komponentit.Ennen oli tehtaassakin työntekijöillä "siviilit" päällä ja väkeä oli kuin pipoa.Sitten kuljeksijat varasti sitten suoraan mitä pystyivät ja turuille ja toreille myymään,

      • Runko

        Eihän Lada ole vielä robotteihin siirtynyt. Humalaiset venäläiset siellä hitsailevat Ladoja kasaan tynnyripellistä.


      • Eurovolga

        Vain parhaat premium autot tehdään nykyään suurimmaksi osaksi ilman robotteja. Lada kuuluu toki tähän ryhmään mutta luulen että ainakin osa hitsauksita tehdään robottien avulla. AvtoVazin nerokkaat insinöörit kehittävät jatkuvasti uusia menetelmiä ja ne ovat rehellisyyden nimissä toki valovuoden edellä länsikotteron väkisin turattuja tekeleitä. Runko yksi pyyntö ... olisiko edes yksi selvä sekunti ilman sieniä mitään ? Tiedän .. tiedän on paras sienestyskausi jne. mutta silti ??


      • Runko

        Ladistit eivät voi elää ilman sieniä, kiljua ja muita pään sekoittajia, kuten itsestäsi hyvin tiedät. Premiumautoja eivät hitsaa humalaiset venäläiset, kuten Ladoja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1768
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1174
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1050
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      936
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      856
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      800
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      79
      798
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      796
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      45
      777
    10. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    Aihe