näytönsäästäjä jumiutuu

Xp jumiutuu kun se menee näytönsäästäjätilaan. Mitähän voisin tehdä?
3262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ota se pois ja sammuta näyttö kun et käytä konetta.

Äänestä
  • Eihän toi sitä ongelmaa ratkase. Siellä on jotakin jumittavaa. Joskus näytönsäästäjään voi pesiytyä pöpöjä. Onko viruskannaus asianmukaisesti koko ajan päällä? Tee myös manuaalitarkastus korkealla teholla.
    Sitten aja muut pöpöntarkistusohjelmat, ainakin Ad-Aware.
    Onko muuten näytönsäästäjät näitä Windowsin omia vai oletko imuroinut jostain? Siinä saattaisi olal syy.

    Äänestä

  • jee kirjoitti:

    Eihän toi sitä ongelmaa ratkase. Siellä on jotakin jumittavaa. Joskus näytönsäästäjään voi pesiytyä pöpöjä. Onko viruskannaus asianmukaisesti koko ajan päällä? Tee myös manuaalitarkastus korkealla teholla.
    Sitten aja muut pöpöntarkistusohjelmat, ainakin Ad-Aware.
    Onko muuten näytönsäästäjät näitä Windowsin omia vai oletko imuroinut jostain? Siinä saattaisi olal syy.

    mutta jos ongelma ei häviä niin otat säästäjän pois

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


titsa kirjoitti:

Xp jumiutuu kun se menee näytönsäästäjätilaan. Mitähän voisin tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu