Espoo on suomen junttipääkaupunki

Niin se vaan menee. Kovasti yritetään olla Helsinkiläisiä, mutta kun te ette nyt vaan ole helsinkiläisiä :))))

Te olette juntteja.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuohon voin sanoa että olen syntyperäinen Helsinkiläinen jo 7 sukupolvessa. Asuin ja vartuin keskusta alueilla. Länsi Helsingissä. 13 vuotta sitten halusin pois ja muutin Espooseen. Viimeiset 2 vuotta ok-talossa josta 15-20 min. bussilla Kamppiin jos tarve tulee. En kaipaa ollenkaan Helsinkiläisyyttä vaan olen tyytyväinen perheellinen Espoolainen. Äänestin länsimetroa vastaan kun helsinkiläisiä en halua tänne vanhojen kokemusten myötä...

Äänestä
  • Ei me stadilaiset tulla sinne Espooseen metrolla eikä bussillakaan. Teillä espoolaisilla näyttää sitävastoin olevan kova halu tulla aina stadiin, kun siellä Espoossa ei ole mitään. Espoon keskus ja Tapiolakin on aika masentava paikka.

    Äänestä

  • turha_pelätä kirjoitti:

    Ei me stadilaiset tulla sinne Espooseen metrolla eikä bussillakaan. Teillä espoolaisilla näyttää sitävastoin olevan kova halu tulla aina stadiin, kun siellä Espoossa ei ole mitään. Espoon keskus ja Tapiolakin on aika masentava paikka.

    Syökää köyhät helsinkiläiset niitä kebabbeja

    Äänestä

  • Ääliltttt kirjoitti:

    Syökää köyhät helsinkiläiset niitä kebabbeja

    Espoossa ei ole edes yhtään kunnon ravintolaa, joten espoolaisten kannattaa olla noissa asioissa ihan hiljaa.
    PS. Onneksi kohta suorat bussiyhteydet Espoon metsistä Kamppiin lakkaavat.

    Äänestä

Helsinkiläisistä alle 40% on ns. paljasjalkaisia. Enempi siellä on savolaisia, kuin Kuopiossa. Todellinen junttien ja mamujen sulatusuuni :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puuuuunaaaavuuuuooooorri kirjoitti:

Niin se vaan menee. Kovasti yritetään olla Helsinkiläisiä, mutta kun te ette nyt vaan ole helsinkiläisiä :))))

Te olette juntteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu