NATURA KAIKILLE!

GRAUUUAAAUUU

Jaa a perkules, se on totta, että ei kaikilla ole sitä valtion hyvää palkkapussia ja omilla on tultava toimeen, tai ainakin yritettävä, no mites tulet kun kaikkea leikataan ja säännöstellään siihen malliin että, ei aina ole kohtuus ja järki mukana touhussa. Nyt olisi hyvä aika toimia ja katsastaa tilannetta, eikä antaa kaiken mennä ihan itsestään päin mäntyä! Nyt esim Natura ohjelmaan joustoa kaikille niille jotka sitä haluavat ja niille jotka ovat kokeneet tulleiksi väärinkohdelluiksi ja haluavat sen tarkennuksen joka kuuluu ihan KAIKILLE tämän maan asukille ihan perusoikeutta myöten! Naturaan se 20-30 procentin jousto ja käyttöoikeus tapauskohtasesti ja siten se isopala ja loppu ajamaan ja säilyttämään yhteisiä luontoarvojamme. Naturasta niille jotka sitä haluavat uusi käsittely ja paranneltu versio ja ne jotka jo ovat tyytyväisiä käy se mikä on olemassa. Tämä olisi DEMOKRATIAA!

Ilmianna

2

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • polskisjapärskis

      JA valtio maksamaan ihan siinä missä muutkin joutuvat. Jos ei ole varaa toteuttaa suuria mahtavia suunitelmia, sillo ei pidä sellasta lähtee alkujaankaan tekemään. Nyt pieneni tonttien määrä(sellasten jotka eivät vielä olisi uhanneet mitään luonnonrauhaa sen enempää) suomesta olit sitte oikealla taikka vasemalla aattes kanssa nin kyllä jää monelta hankkimatta se perinteinen unelma omasta tontista. JAA,A mietitääs ny vaan sitä jos maailman kiireiltä ehditään ja TAJUTAAN.

    • 54776653434

      Taitaapa hyvät asiat ja sellaset asiat joita voisi parantaa karata horisontista ja ehkä turha luulo että politiikkoja kiinnostaisi oikeat asiat aina on jotain muuta aktuellia intressantia ja sen sellasta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe