Hallin varuskunta myyty.
Vastuuhenkilöt - NxtVn Jämsä Oy
Nimi Rooli
Ali A A Alzaben puheenjohtaja
Akram Emil Farag varsinainen jäsen
Alhamd Alkhayat varsinainen jäsen
Khaled Naguib Zaky Sedrak varsinainen jäsen
Nicholas John Fortune varsinainen jäsen
Seppo Emil Linden varsinainen jäsen
Suvi Helmi Tellervo Lindén varsinainen jäsen
Vastuuhenkilöt - NxtVn Jämsä Oy
Nimi Rooli
Ali A A Alzaben puheenjohtaja
Akram Emil Farag varsinainen jäsen
Alhamd Alkhayat varsinainen jäsen
Khaled Naguib Zaky Sedrak varsinainen jäsen
Nicholas John Fortune varsinainen jäsen
Seppo Emil Linden varsinainen jäsen
Suvi Helmi Tellervo Lindén varsinainen jäsen
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onko joku Pekkarisen vävy? Alkaisi tukieurot juosta!
En astu jalallani tuollaiseen pissaan kun Jämsässä on sentään Rosso, ravintola mikä pitää nälän kaukana ihmisestä, siellä on kaikkee mitä jämsäläinen valkoisen rodun kasvatti tarvitsee.
Hehhehheee!
Eiköhän joku korkea torni kaiuttimineenkin mahdu tuonne.
Pisseriassa kyllä käyn ..kunhan sen nimi ei vaan jatku lyriisillä kirjaimilla.
Rossoon ajaminen Hallista kestää 20min, pitzan haku 10 kun joudut parkkeeramaan keskuskadulle parkkikytän takia, 20min takas. Noin 30min ja saat takuuvarmasti kotimaista puhtaita raakaaineita, ei karvakäden koskettamaa slaavikyykyn jälkeen. Toki joudut soittaa ja tehdä varauksen etukäteen. Muista myös olla kohtelias takasin kohteliaalle ravintolalle. Myös pieni tippi ei olis pahaks hyvästä palvelusta jos ne vain huolii ottaa kuitin takia!! Suosittelen lämpimästi!!
Kannattaa käydä konginkankaalla Killingissä. Siellä on parhaat pitzat
Minä Ouninpohjan molonaama-ressu se jaksan aina vaan loputtomasti kehua tuota Jämsän Rossoa, kun itse jouduin katkerasti oman lapsuuteni syömään sianruokaa sikojen kaukalosta. Tuputan toisille ihmisille tehtäväksi kohteliaisuutta ja ystävällistä hymyilyä, vaikka itse olin aikoinaan Kaipolan PT2 ruokalassa Asennusyhtymän pöydässä jatkuvasti naama mytyssä ja turpa rullalla kunnon bolsujen seassa. Samassa pöydässä istui usein myös vähäpuheinen Aku pää nyökässä leuka rintaa vasten... Akukin oli tosi fiksu mies minuun verrattuna. Erityisen kateellinen ja katkera olin saman pöydän kovimmalle Bolsulle Rami R:lle... oikealle ja todelliselle kunnon kommunisti-kosmopoliitille. Rami osasi nauraa luontevasti ja avoimesti toisin, kuin minä umpimetsässä kasvanut tollo. Rami R. oli kaikkien suosiossa, kun taas minusta Mutasen Mutkan hölmöstä ei oikeasti pitänyt eikä välittänyt kukaan... siitä olen loppuelämäni katkera kaikille ihmisille tässä yhteiskunnassa.