vuoristorata.100

se.mikä.ei.tapa

Bibo-miehelle tänä päivänä tyypillinen aallonpohja vaihe alkoi. Jätin lääkkeet pois 20v. sitten. Ne oli annettu masennusta varten.
Jos pitää fyysisestä kunnostaan hyvää huolta, syvät lamavaiheet jäävät lyhyemmiksi. Aamulla tilanne on ehkä jo valoisampi.

Mistä lamavaihe mielessä käynnistyi? Naisystävä sai viimeinkin sanaisen arkkunsa auki. Sanoi kaipaavansa iloisempaa seuraa.
Siihen hänellä on täysi oikeus itsenäisenä ihmisenä. Kunnioitan häntä silti.

Muuten tyypillistä kai masentuville ihmisille; kun monien kuukausien ahdingon päästä vihdoin näkyy valoa, sitten on varaa vasta vaipua angstin alhoon.

2

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuoristorata10

      Niin sitten kävikin. Päivän monivuotinen meditaatioharjoitus oli suorittamatta. Kun on valmiiksi mieliala rotkonpohjalla, sisäinen eheytyminen on vaikeampaa.
      Naisystävän myöhäiltainen soitto piristi erityisen paljon. Kun näitä henkisiä lama-aikoja tulee jotain toimintaa vaikka kirjoitusta pitäisi harrastaa.

    • uistinkalastaja

      Joku uskomattoman typerä ja tietämätön ihmisen tekele uskoo kaksitahoisen mielialan eli bibolaarisuuden olevan joku keksitty juttu.
      Aina niitä on ollut, Ei ole vaan tutkittu kovin kauan. Kehon välittäjäaineet eivät vaan toimi; on vika nesteet putkissa.
      Tosi bibot eivät tule toimeen ilman lääkitystä, joka tasaa sekä korkeita että liian matalia mielialoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      41
      3478
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      13
      2858
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2544
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      68
      2123
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2061
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      2027
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1881
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1676
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1528
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      17
      1395
    Aihe