Bibo-miehelle tänä päivänä tyypillinen aallonpohja vaihe alkoi. Jätin lääkkeet pois 20v. sitten. Ne oli annettu masennusta varten.
Jos pitää fyysisestä kunnostaan hyvää huolta, syvät lamavaiheet jäävät lyhyemmiksi. Aamulla tilanne on ehkä jo valoisampi.
Mistä lamavaihe mielessä käynnistyi? Naisystävä sai viimeinkin sanaisen arkkunsa auki. Sanoi kaipaavansa iloisempaa seuraa.
Siihen hänellä on täysi oikeus itsenäisenä ihmisenä. Kunnioitan häntä silti.
Muuten tyypillistä kai masentuville ihmisille; kun monien kuukausien ahdingon päästä vihdoin näkyy valoa, sitten on varaa vasta vaipua angstin alhoon.
vuoristorata.100
2
92
Vastaukset
- vuoristorata10
Niin sitten kävikin. Päivän monivuotinen meditaatioharjoitus oli suorittamatta. Kun on valmiiksi mieliala rotkonpohjalla, sisäinen eheytyminen on vaikeampaa.
Naisystävän myöhäiltainen soitto piristi erityisen paljon. Kun näitä henkisiä lama-aikoja tulee jotain toimintaa vaikka kirjoitusta pitäisi harrastaa. - uistinkalastaja
Joku uskomattoman typerä ja tietämätön ihmisen tekele uskoo kaksitahoisen mielialan eli bibolaarisuuden olevan joku keksitty juttu.
Aina niitä on ollut, Ei ole vaan tutkittu kovin kauan. Kehon välittäjäaineet eivät vaan toimi; on vika nesteet putkissa.
Tosi bibot eivät tule toimeen ilman lääkitystä, joka tasaa sekä korkeita että liian matalia mielialoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1205149Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu434810Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524427Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko693988- 853414
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta673289IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523271Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171602- 451531
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291160