Bibo-miehelle tänä päivänä tyypillinen aallonpohja vaihe alkoi. Jätin lääkkeet pois 20v. sitten. Ne oli annettu masennusta varten.
Jos pitää fyysisestä kunnostaan hyvää huolta, syvät lamavaiheet jäävät lyhyemmiksi. Aamulla tilanne on ehkä jo valoisampi.
Mistä lamavaihe mielessä käynnistyi? Naisystävä sai viimeinkin sanaisen arkkunsa auki. Sanoi kaipaavansa iloisempaa seuraa.
Siihen hänellä on täysi oikeus itsenäisenä ihmisenä. Kunnioitan häntä silti.
Muuten tyypillistä kai masentuville ihmisille; kun monien kuukausien ahdingon päästä vihdoin näkyy valoa, sitten on varaa vasta vaipua angstin alhoon.
vuoristorata.100
2
183
Vastaukset
- vuoristorata10
Niin sitten kävikin. Päivän monivuotinen meditaatioharjoitus oli suorittamatta. Kun on valmiiksi mieliala rotkonpohjalla, sisäinen eheytyminen on vaikeampaa.
Naisystävän myöhäiltainen soitto piristi erityisen paljon. Kun näitä henkisiä lama-aikoja tulee jotain toimintaa vaikka kirjoitusta pitäisi harrastaa. - uistinkalastaja
Joku uskomattoman typerä ja tietämätön ihmisen tekele uskoo kaksitahoisen mielialan eli bibolaarisuuden olevan joku keksitty juttu.
Aina niitä on ollut, Ei ole vaan tutkittu kovin kauan. Kehon välittäjäaineet eivät vaan toimi; on vika nesteet putkissa.
Tosi bibot eivät tule toimeen ilman lääkitystä, joka tasaa sekä korkeita että liian matalia mielialoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743415Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1041720Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2121333- 731323
- 621174
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991097Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521039- 63991
Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei18863- 42847