Hyvä Susanna

http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/politiikka-ja-talous/mavi-on-kuin-akt-tehtävä-johtopäätökset-1.126588

Miksi meidän MTK ei ole nostanut meteliä mavin tahallisesta kiusanteosta, tämä mätäpaise ei mitään hyvää aikaan saa.
1371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mikä yhtälö tämä on, äärioikeistolainen kokoomukselainen penäämässä tukietuuksien maksua??
Vain geneettisesti kapealla Pohjanmaalla voivat roolit voivat olla noin sekaisin.

Äänestä
  • :)))))) JOPPE ON JOKUHUN MULAATRI,,:))))))))))

    Äänestä

  • Kokoomuslaiset kantaa enemmän huolta maataloudesta kuin kepu ja mtk.
    Tuollaiset sairaat mavin mulkut saa kyykyttää viljeliöitä miten tahtoo, onko koskaa kepu tai mtk tikkua ristiin laittanut puolustaakseen meitä, ei koskaan.

    Äänestä

  • Tekihän ne itselleen taas satoja uusia työ paikkoja, ripottelemalla joka saatanan maksatuksen entisestä 2 erästä, ilmeisesti nyt kymmeniin pikku maksuihin.

    Äänestä

  • häppenigiä kirjoitti:

    Kokoomuslaiset kantaa enemmän huolta maataloudesta kuin kepu ja mtk.
    Tuollaiset sairaat mavin mulkut saa kyykyttää viljeliöitä miten tahtoo, onko koskaa kepu tai mtk tikkua ristiin laittanut puolustaakseen meitä, ei koskaan.

    muka tikkua ristiin... maalaisliitto on kautta aikain kupannut muiden rahoja maaseudulle sekä samalla lobannut viljelijöille maailman kattavimmat elinkeinotuet

    Äänestä

  • kyllä maalaisliiton kepulointia kummeksuu muutkin kuin sak-laiset
    mutta nähtävästi lähes neljäsosa kansasta on samanlaisia puliveivareita

    Äänestä

mavin ihmiset pitäs kaikki viedä risteilylle ja ampua rannikkotykeillä alus tuhannen pilunpäreiks
MAVIN IHMISET ON SANONU KUN TUKIA ON VILJELIJÖILTÄ LEIKATTU ETTEI PALKKAA VOISAADA JOSSEI TÖITÄKÄ TEE KU ERÄS ISÄNTÄ LAITTO VAA YHDE KÄRPÄSPYYDYKSE PELLOLLEEN KAHEN SIJAAN
MISTÄ SAATANASTA NÄILLE MAVIN LOISILLE SE SAATANAN PALKKA OIKEIN MAKSETAAN
KILOMETRITEHTAALLE TÄLLÄSET YHTEISKUNNAN SYÖVÄT JA HETI JA PALKAT POIS TAI VAHINGONKORVAUKSIA MAKSAAN
VILJELIJÖITTEN PITÄÄ KORVAMERKITÄ VIIVÄSTYSKOROT MAVIN JOHTAJIEN HENKILÖKOHTAISESTI MAKSETTAVAKSI
SEKÄ SUOMENVALTION MAKSAMAAN VAHINGONKORVAUSTA MAATALOUDELLE AIHEUTTAMASTAAN VAHINGOSTA KUN TUOTTEIDEN HINNAT LASKETTIIN VALTION TOIMESTA AIHEUTTAEN PYSYVÄN VAHINGON VILJELIJÄVÄESTÖLLE

Äänestä

Jussi, pyydä Ailalta iltalääkkeesi

Äänestä
  • ME SÄÄ HARRASTAA KUSILEIKKEJÄS SISKOS KAA
    HITLER
    TYYLILLÄ

    Äänestä

  • PÖ.SILÖ kirjoitti:

    ME SÄÄ HARRASTAA KUSILEIKKEJÄS SISKOS KAA
    HITLER
    TYYLILLÄ

    isääskin häpiää sairauttaus

    Äänestä

  • adolfninjahitler kirjoitti:

    isääskin häpiää sairauttaus

    SU ISÄS O JO KUALLU SUKURUTSAUKSES TUATTAMAA HÄPIÄÄ

    Äänestä

  • Ota lääkkes ajallaan..ettei perhees tartte niin sua hävetä

    Äänestä

  • jokosullapartakasvaa kirjoitti:

    Ota lääkkes ajallaan..ettei perhees tartte niin sua hävetä

    ottaako sipilän leikkaama tukiais eläkeläis kymppis noi koville
    olisko joskus kannattanu tehä töitä
    no sinä vedit kiljua ja kusit saapaasees ja nautit hetkien lämmöstä
    ....sinä oot jo palkkas saanu

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


samikami kirjoitti:

http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/politiikka-ja-talous/mavi-on-kuin-akt-tehtävä-johtopäätökset-1.126588

Miksi meidän MTK ei ole nostanut meteliä mavin tahallisesta kiusanteosta, tämä mätäpaise ei mitään hyvää aikaan saa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu