Onko teillä lamictalista lihasoireita?
Itsellä välillä lihasnykäyksiä useampi päivässä, saattaa koko raaja heittää tai pelkkä sormi(samoja ku nukahtaessa mut hereillä ollessa). Sit tuntuu lihasjännitystä jaloissa vaikka en tietoisesti jännitä, niinkuin maitohapoilla, menettäsin jalkojen hallinnan, mut ei tärise ulospäin. Sit semmosta jatkuvaa värinää jaloissa niin kuin muurahaisia vipeltäs jalat täynnä. Ja yleistä lihassärkyä.
Nää vaihtelee, ei yhtäaikaa, saattaa pitempiä aikoja ettei mitään näistä ole. Neurolla käyty, ei sanonu mitään ku kirjas vaan ylös. Eikä ole myoklonista todettu vaan ohimolla häikkä eli lähinnä auralliseti ilmenee.
Mitä tää on? Tulee vaa mieleen lääkkeen sivuvaikutus, onko teillä ollu tällasia?
pelkästään lamictalia käyttävät
onkomuilla
1
136
Vastaukset 1
- Kaikkeakanssa
Lamictalista ei muistaakseni ole tutkimustietoa, miten vaikuttaa myokloniaan ja pahentaako se niitä. Olikohan peräti, että voi pahentaa ja lisätä myokloniaa?
Itsellä on ollut se ja nykinää oli, mutta eipä pahasti. Neurotolin aikana rajumminkin.
Neurolle soitto :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 382201
- 56716
- 41691
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne69530- 62502
- 42500
- 45500
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh24479T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6477Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15470