Onko teillä lamictalista lihasoireita?
Itsellä välillä lihasnykäyksiä useampi päivässä, saattaa koko raaja heittää tai pelkkä sormi(samoja ku nukahtaessa mut hereillä ollessa). Sit tuntuu lihasjännitystä jaloissa vaikka en tietoisesti jännitä, niinkuin maitohapoilla, menettäsin jalkojen hallinnan, mut ei tärise ulospäin. Sit semmosta jatkuvaa värinää jaloissa niin kuin muurahaisia vipeltäs jalat täynnä. Ja yleistä lihassärkyä.
Nää vaihtelee, ei yhtäaikaa, saattaa pitempiä aikoja ettei mitään näistä ole. Neurolla käyty, ei sanonu mitään ku kirjas vaan ylös. Eikä ole myoklonista todettu vaan ohimolla häikkä eli lähinnä auralliseti ilmenee.
Mitä tää on? Tulee vaa mieleen lääkkeen sivuvaikutus, onko teillä ollu tällasia?
pelkästään lamictalia käyttävät
onkomuilla
1
97
Vastaukset
- Kaikkeakanssa
Lamictalista ei muistaakseni ole tutkimustietoa, miten vaikuttaa myokloniaan ja pahentaako se niitä. Olikohan peräti, että voi pahentaa ja lisätä myokloniaa?
Itsellä on ollut se ja nykinää oli, mutta eipä pahasti. Neurotolin aikana rajumminkin.
Neurolle soitto :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634591KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643522Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642893- 1492841
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492684- 241923
- 241801
- 301656
- 1741630
- 421342