Mistä johtuu että viinijärvi-käsämä välinen tie on tosi vaarallisessa kunnossa jo pelkästään ISOJEN asfaltti reikien takia, miksi näitä ei paikata ja sitten kun paikataan niin se tapahtuu päin persettä, sieltä täältä paikkaillaan kun vieressäkin olisi sama juttu. Moottoripyörällä ajaessa menee aik lailla väistely jutuksi tämä tillä ajelu, kuka hoitaa ja missä ammattilaiset luuraa!
pirullisia monttuja tiellä!
8
168
Vastaukset
- lumpijo
ei ne korjaa enne kuin joku taittaa niskansa kun kilauttaa pöpelikköön ja kuka maksaa jos vahinko tulee näitten monttujen takia, saattaa jollai olla nenä kippee!
- iskari
montuja edelleen, mistä kiikastaa, kyllä raha kelpaa mutta monttuja ei paikata!
- mollukkamallukka
Oletko ilmoittanut tienpitäjälle, sitä paitsi se on sinun velvollisuutesi tienkäyttäjänä ilmoittaa havaituista vaaroista tiellä.
- poijoijoi
soiteltu on mutta homma tehty päin persettä, puolet montuista on edelleen tiellä, tarttes varmaan opastajan montulle!
- iskari
mollukkamallukka kirjoitti:
Oletko ilmoittanut tienpitäjälle, sitä paitsi se on sinun velvollisuutesi tienkäyttäjänä ilmoittaa havaituista vaaroista tiellä.
Vastaan: En ole ilmoittanut.
- poijoijoi
Miksi et, senkin dio! Me muut ilmoitamme. Ensin valitat jasitten et ilkoita! Pelkuri!
- poijoijoi
poijoijoi kirjoitti:
Miksi et, senkin dio! Me muut ilmoitamme. Ensin valitat jasitten et ilkoita! Pelkuri!
Pitsapylly
- allahin_kyynel
Alue jätetty pakolaisille kotoisaksi ettei tule heti koti ikävää,,,,ovat tottuneet pommikuoppiin ja nyt niitä pitää olla täälläkin kuoppia näkyvissä niin ei tule kotoutumisstressiä kun ei heti saa 2500€ käteen vaan vasta 2kk:n päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741