Hennaan tulossa Superpakolaiskeskus

Ensiksi rakennetaan parkkipaikka että pakolaisia kuljettavat bussit mahtuvat kääntymään.

Pakolaiskeskus tulee kuin juna tööööt töööt.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sielä on sitten vielä katsotavaa kun on ne varikset ja rusakot risumajoisa. oli hyvä juttu pakolaisia sine

Äänestä

Jos Orimattila tulee pakolaiskeskus nii eiköhän joku polta sen

Äänestä

Hennaan mahtuu vaikka aluksi 2000 pakolaista.
Teltat pystyyn vaan sinne ja bussikuljetukset rullaamaan tai erikoisjuna joka pysähtyy kohdalla.

Äänestä

Näin unta että juna pysähty Hennanasemalle ja toi paljon maahan muuttajia Orimattilaan. Osa jäi Hennaan ja rakensivat sinne niitä eko kerrostaloja joihin muutti heidän sukuaan Syyriasta ja Atserpaitsenista. Oli hieno näky ja sitten oli iloisia ihmisiä myös Erkon tiellä-- ihaniaa.

Äänestä
  • Nyt on oikea aika valtionkin sijottaa Hennaan ja rakentaa asema josta pakolaisia jaetaan ympäri Suomea. Näyttää siltä että asema vihdoinkin saadaan ja hyvään tarppeeseen. Apua tulee myös Orimattilan muuttotappioon.

    Äänestä

  • onhyväaika kirjoitti:

    Nyt on oikea aika valtionkin sijottaa Hennaan ja rakentaa asema josta pakolaisia jaetaan ympäri Suomea. Näyttää siltä että asema vihdoinkin saadaan ja hyvään tarppeeseen. Apua tulee myös Orimattilan muuttotappioon.

    Joo ja ne vois vaika rakentaa sinne risumajoja ja asua varisten ja rusakoiren kanssa siellä. hyvä me henan vastustajat

    Äänestä

Asema päätös on kai jo tehty ja se rakennellaan kaupunkin varoista. Nyt sitten kaikki hennalaiset talkoisiin, kun raivataa metsää ja risukko pois parkki alueelta ja aseman kohdalta. Hienoa homma.

Äänestä

Onko se nyt sitten varmajuttu se asema? Kuulema siitä on tehty myönteinen päätös kai jossain vai onko? Olisi kyllä hienoa saada se asema edes sinne Hennaan kun ei niitä kerros taloja kukaan rakenna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietoaonnyt kirjoitti:

Ensiksi rakennetaan parkkipaikka että pakolaisia kuljettavat bussit mahtuvat kääntymään.

Pakolaiskeskus tulee kuin juna tööööt töööt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu