Älkää hyvät ihmiset älkää ostako ja varsinkaan maksako huihaita ennen kuin tarkastatte sen perin pohjin
ostin vuonna 2012 i30 farkun ja konepellisä oli maali vika joka ekaks myllytettin ja kiillotettiin ei korjannut vikaa sitten meni maalaamoon ja vika ei vieläkään korjaan tunut kolmannella kerralla se saatiin kuntoon . Nyt keväällä vaihdoin uuteen 130 ja huomasin myöhemmin ,että konepelti vinksottaa kuin ennen vanhaan itä-autossa ja menin huoltoon sitä ei saatu kuntoon lukon säädöllä ,joten se lähetetään peltikorjaamoole ja siinä oli myös maali vikoja ,jos teillä aika riittää autoa viedä uudelleen synnytykseen niin siitä vaan. Tuntuu ,että auto valmistettaan asiakkaalla ollessa valmiiksi.hyundain tuotanto ketjussa joku mättää!
SE SIITÄ HYUNDAIN LAADUSTA
17
234
Vastaukset
- 4WDix35
Ei ole ollut moisia vikoja ix35:ssa. Ei itseasiassa mitään vikaa 5-vuoden aikana. Jos on sattunut vikakappale kohdallesi, niin ole onnellinen että on Hyny. VAG merkeissä olisi ollut konepellin huono istuvuus sinun vika ja saisit itse maksaa kaiken.
- ggggggggg
Vaatimustaso varmasti erilainen.
- vaihdakorjaamoaheti
Oliskohan ollut parempi osoittaa sinne maalamoon sormea! vai veitkö maalattavaksi hyundain maalamoon jonnekin isolle isolle tehdasaluelle kiinassa?
Karta maalaamoa, HEI KUKA SEN MAALSI KOLME KERTAA? Ei varmaan kannata viedä mitään kottero sinne ikinä kenekään kun kokamnnella kerralla vasta osaavat maalata helpon kohteen hah! No myllyettiinkiin mutta silti amatöörien räpellystä oli . Eiä ole ihme kun veit sinne samaan amatööri korjaamoon että konepeltis on sökö.Etkö jo opi?
Osta nyt uusi hyundai nauti hyvästä autosta. - hy-vä-auto
Ihmeen trolli, ei kannata firman maalauttaa moneen kertaan konepelliä, kun tilaa uuden konepellin ja asentaa sen muutamassa minsassa.
Mulla I30 jo 7 vuotta ja eipä tuossa ole ollut kuin koiranluut vaihdossa ja katsastettukin jo muutaman kerran. Ajettu 130000 - olruueuww
Kyllä joissakin yksilöissä Hyundaissa on maalivikoja. Itsellä Hyundai Getz 2004 pari vuotta sitten konepeltiin alkoi tulla pieniä pisamia ja samoin kattoon. Nyt osa on levinnyt jopa 3 cm halkaisiltaan laikuiksi. Siitä ikäänkuin pintakerros kuoriutuu pois. Muuten olen ollut tyytyväinen. Jotain pientä on ollut kuten öljypohjan tiivisteen uusiminen.
- ix35
Taitaa kyllä Hynyn laatu olla parantunut kaikilta osin aika lailla vuodesta 2004. Nuo uudet mallit taisivat tulla joskus 2008 ja sen jälkeen on tullut hyviä sijoituksia laaturaporteissakin etenkin 2010 ja sen jälkeen.
- nrttt
Ei se laadunparaneminen auta yhtään 2004 vuosimallisen Hyundain omistajia.
- c3gg6
ix35 kirjoitti:
Taitaa kyllä Hynyn laatu olla parantunut kaikilta osin aika lailla vuodesta 2004. Nuo uudet mallit taisivat tulla joskus 2008 ja sen jälkeen on tullut hyviä sijoituksia laaturaporteissakin etenkin 2010 ja sen jälkeen.
Keskustelun aloittajalla oli maalivika 2012 vuosimallin Hyundaissa, joten laatu lienee parantunut 2004 jälkeen, mutta maaliongelmaa on kuitenkin, ainakin 2012 malleissa. Paljon pitää vielä laadun muuttua?
- riisikeittimet
Kunnon maalaus maksaa, jostakin sitä on säästetty!
- Maaluuttakaauutena
Eipä nykymaaleilla ole muitakaan hyviä kestäviä maalipintoja. Se nyt vaan on niin .
- jrennklw
riisikeittimet kirjoitti:
Kunnon maalaus maksaa, jostakin sitä on säästetty!
Mistähän ne toiset automerkit säästävät, kun ovat kalliimpia kuij Hyundait. Hyundai oli edukkinen auto, mutta ei ole enää,
- korean.kippo
No ei tulisi mieleenkään ostaa.
- qdqqdqww
Älä sitten osta. Niin yksinkertaista se on. Terv. Hyundai autoja vuodesta 1996.
- Uusi20
Juu ajele vaan sillä päästö vag das autolla, parempi meille kaikille. Omistanut 5 hynyä ja merkki on säilynyt edelleen ykkösmerkkinä, ajossa nytkin kaksi Huita.
- thtrhtrhrth
Maalit käytävä mittarin kanssa läpi takuuaikana.Konsernin molemmissa merkeissä ollut ongelmana liian ohut maalipinta ja kulmat ja taitteet ruostuu ensin kuten ovenkarmit.
- dddddddwqdw
Ei ainakaan Sonata ruostu.
- Anonyymi
Sellasta paskaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1411765- 401668
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa631420- 681305
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2101167Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2791113- 701093
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää19968- 74955
Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106898