Heikki Leisti - Itä-Häme 26.8.

Vihanlietsontaa

"Mutta peräänkuulutan vihaa ja halveksuntaa."

Vihan lietsomisellahan se Suomi saadaan nousuun. Siinä Hartolan kommunistin eväät!

2

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olihanse

      Tuossa kirjoituksessa perään kuulutettiin uusien vaalien järjestämistä, mutta mitä uusilla vaaleilla tässä tilanteessa saavutettaisiin? Kuluja vain vaalien järjestämisestä ja oli vaalien lopputulos mikä hyvänsä, niin ongelmat olisivat aivan samat.
      Jos nämä punalippuja heiluttavat saisivat vaalivoiton, niin mistä he saisivat rahaa niitä punalippujaan heiluttamallako? Pääomaverotusta ja varakkaiden henkilöiden verotusta kiristämällä ei valtiontalouteemme saada helpotusta. Joka ei tätä usko, voi käydä vaikka katsomassa vaikka USA:n terästeollisuuden jäänteitä ns. teräsvyöhykkeellä nyk. ruostevyöhykkeellä, josta pääomat pakenivat ja varaton sakki jäi vain asumaan tuolle ruostevyöhykkeelle. Tätäkö Leisti haluaa tänne meille noilla punalipuillaan?
      Jo nyt on saatu teollisuuttamme ulosliputettua monenlaisilla tempauksilla, tuoreessa muistissa pitäisi olla jokaisella paperiliiton lakkoilut, kun sen jälkeen tehtaita suljettiin ja ne mainingit tuntuivat Hartolassakin monella lailla. Täältähän ajettiin puuta juuri näille lopetetuille tehtaille.

    • qwertyuasdfg

      ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      873
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      728
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      613
    4. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      603
    5. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      30
      591
    6. 35
      587
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      585
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      557
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      36
      483
    Aihe