Hei haloo Harjavallan pappi ja seurakunta. Olisko jo aika välillä laskeutua huuhaamaasta reealimaailmaan. Rikollisten hyysäämisen sijaan voisitte alkaa miettiä, miten tarjoatte apuanne ahdistelun kohteeksi jo joutuneille ja sitä peläten odottaville tytöille!
Kriisiapua tytöille seurakunta
sitäodotellessa
13186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kirkko on ensisijassa velvollinen auttamaan seurakuntalaisiaan eikä muuta porukkaa kuten tuntuvat syli avoinna tekevän seurakuntien kustannuksella joten puhut todellakin asiaa.Laittakaa ne ryynipaketit niille pakolaisille ja auttakaa näkyvästi omia työttömiä.
Missään nimessä ei mitään apua millekään tytöille. Kurinpalautusta ja koulutusta ne tarvitsee eikä mitään hyysäämistä. Itse ongelmansa aiheuttavatkin nuo ylimieliset pikku letukat. Kasvatusta ne tarvitsee.
Joka ei näkisi loistavaa tilaisuutta paikata huojuvaa talouttaan valtion kirstusta maksettavilla mamutusrahoilla.
Jonossa lapanen ojossa ovat olleet kaikkien puolueiden kiinteistöhuijarit ,spr ja kirkko sekä lapselliset yksityiset joille kelpaisi myöskin ilmainen raha ottamalla kotiinsa asumaan turhanpaikanhakijoita.
Samalla voi tuntea itsensä toista paremmaksi ihmiseksi.
Ei ole loppua farisealaiselle silmänlumeelle eikä krokotiilikyyneleille.
Näitten hyysäreitten ja kotimamun ottajien omat vanhemmat ja isovanhemmat on tuupattu laitoksiin makaan kusivaipoissa. Nyt esitetään kovaan ääneen hyvää ihmistä.
Spr kuulutaa kovaan ääneen älkää tuoko enää ruokaa ja vaateita,eipä tietenkää riihikuiva raha on parenpi vaihtoehto,miksiköhän?
Älä nyt pappeja tähän sekoita.Ne on kautta aikojen antanu synnit anteeksi nuorille tytöille ihan eri tavalla kuin kriisiavulla.
Mitäs ne pakolaiset siellä pellolla poltteli?Vaateita ja papereitako ettei voisi tunnistaa ja saisi annettua nimen kuin nimen?
Kirkko auttaa heitä lupaa kaiken ja myös antaa sen vaikka oma katraskin odottaisi apua.
Varmaan niitä niille lahjoitettuja vaatteita. Eihän niille käytettynä kelpaa muut kuin naiset pahimpaan jökötykseen.
Saattepa nähdä että nyt kun vanhat ämmät kutoo sormet verillä villasukkia talvea varten niin nuotiossa roihuavat nekin sukat. Eihän nämä sandaalijalat osaa villasukkia, jos mitään muitakaan sukkia, jalkaansa vetää.
Kirkko auttaisi kyllä seurakuntalaisiaan mutta kun on aina muutakin tekemistä, vastaanottokeskuksen kannatusyhdistyksen edistämistä feisbuukissa ainakin.
Mikä on tuo vastaanottokeskuksen kannabisyhdistys?
Nyt, kun on käynyt selväksi mitä mamupojat haluaa ja ottaa. Tytöt ja naiset pelkäävät. Mitä tekee kirkko? Hyysää rikollisia, ei uhreja. Varautukaa kevääseen, kun maahanmuuton suurempi hyökyaalto alkaa ja naisten vaatteet vähenee!
Kirkkoon on aina olleet tervetulleita niin rikolliset kuin parannuksen tehneet päihdeongelmaiset. Hauska, että näitä kirkosta eronneita on nyt alkanut kummasti kiinnostaa mitä seurakunnissa puuhataan.
Kirjoittelevat pakanat osoittavat lähimmäisenrakkautta ja auttamishalua-
Lisätietoa saamiseksi ja auttamiseksi pyydän ilmoittamaan ketä tyttöä ja minkä ikäisiä, koska ja missä on ahdisteltu. Tiedot ovat tärkeitä kartan laatimiseksi ja valvonnan kohdistamiseksi vaarojen poistamisiksi.