Hyvinkäällä ongelma

384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Huutonaurua!

Eihän tota pysty edes pokkana lukemaan =D

Äänestä
  • Kyllä siinä hymy hyytyy kun räsäskä ja vihreät juuri havaitsi, että Riihimäelle niitä mahtuu runsain mitoin.
    Kai räräskä tarkoitti kotiaa ja nää viherpiipertäjät Peltosaaren nurmikoita ja eikös siellä muutenkin ole tyhjää tilaa.

    Äänestä

Kyllä naapurikaupunkia pitää auttaa. Vaikka nokkapokkaa on aina välillä ollut Hyvinkää-Riihimäki varsinkin nuorison kesken, niin tuohan on normi meinikiä Suomessa kylien ja kaupunkien välillä ja nokkapokkaa on varmaan Riksulaistenkin kotoisampi ottaa Suomalais ugrilaisen Hyvinkääläisen kanssa, kuin jonkun musulmaanin kanssa. Pysyy sellainen kotoisampi fiilis tatamilla.

Toivotaan, että saatte mahdollisimman paljon nimiä listaanne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua_otetaan_vastaan kirjoitti:

http://www.adressit.com/ei_missaan_nimessa_hyvinkaan_sveitsiin_pakolaismaahanmuuttajia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu