Ei enempää maahanmuuttajia suommeen!!

Miksi maahanmuuttajia halutaan lisää heistä ei ole hyötyä. Suomi on suomalaisille ei pakolaisille.
261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yleensä ihmisten olisi oltava omavaraisia ennenkuin voi auttaa muita. Kuka auttaa toista avuntarpeessa olevaa niin että ottaa ensin velkaa siihen tarkoitukseen? Tavallisilta ihmisiltä odotetaan että he hoitaa raha-asiansa ja taloutensa kunnialla.
Sitä odotetaan jokaiselta maan yksityiseltä kansalaiselta. Miten nyt kun Suomi ei ole enää omavarainen vaan elää velalla, mutta silti ottaa lisää maksettavia tähän maahan, velalla? Voiko maan johtajat tehdä lisävelkaa jatkuvasti sinun nimissäsi ja maksaa kulut sinun piikkiin???

Äänestä

Ei nää yhtää pakolaista. Ne ovat turhia. Se on oman maan vika kun on sota. Menkää takaisin minne tuleekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maahanmuuttajiavastaan kirjoitti:

Miksi maahanmuuttajia halutaan lisää heistä ei ole hyötyä. Suomi on suomalaisille ei pakolaisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu