"Suuri joukko alaikäisiä koululaisia riehui Ulvilassa viime viikonloppuna. Vauhtia otettiin muun muassa kannabiksesta. Asia on viety poliisille.
Nuorisojoukot ovat riehuneet Ulvilassa tämän syksyn aikana poikkeuksellisen rajusti. Erityisen rajua meno oli viime viikonloppuna, jolloin nuorilla oli käytössään muun muassa kannabista.
– Tapahtumat ovat keskittyneet yhteiskoulun pihaan, Naparantaan Kokemäenjoen rannassa ja Krapiston puistoon Vanha-Ulvilan puolella, kertoo Ulvilan kaupunginvaltuuston puheenjohtaja, rehtori Kimmo Vepsä.
Paljon vahinkoa
Vepsän mukaan suurin osa rajuista juhlijoista on yläasteella, mutta joukossa on ollut myös nuorempia koululaisia. Nuoret ovat rikkoneet muun muassa ovia, ikkunoita ja valaisimia. Myös lipputankoja on rikottu ja puiston penkkejä on poltettu. Lisäksi talojen seiniä on sotkettu maaleilla ja yhden kerhotilan paikat on rikottu."
http://yle.fi/uutiset/koululaisilla_rajua_paihteiden_kayttoa_ulvilassa/8279150
Maaimanlopun meininkiä Ulvilassa
8
395
Vastaukset
- djdjfjuf
Mitä jos munattomat vanhemmat antaisi remmistä perseelle? Pitäskö sen jälkikasvun perään katsoa mitä hä?
- nännitojossa
Eikös nänneli ole itse myöntänyt huutaneensa nauhalla?
- ulvilan.kirous
ei ole tietoa kuka kiroaa.
- suvakki
Ulvilaan alkanut virrata rahaa niin teinitkin saaneet "discorahaa", jota sitten käytetty erilaisiin päihteisiin.
- argkdfn
Haluatko voittaa yli 12 miljoonaa euroa?
Rekisteröidy ilmaiseksi ja ole mukana arvonnassa.
Klikkaa tästä:
http://bit.ly/kasino-voitto - iltaisinliikkuva
Kyllä tuo touhu on Ulvilassa jatkunut jo monta vuotta jo vuosia takaisin kysyin yläkoulun opettajalta että miksi oppilaat käyvät tupakoimassa viereisen rivitalon pihassa niin vastaus oli koska koulun alueella on tupakointi kielletty jo tuohon aikaan oli sama laki voimassa kuin nykyäänkin että alle 18 vuotiaille oli tupakan myynti ja käyttö kielto tästä nämä kansankynttilät viis veisasivat kannattaisiko em.rehtorin mennä peilin eteen ja miettiä miksi nuo pikku kulta mussukat tekevät ilkivaltaa ja käyttävät kannabista varmaan voi hyvinkin johtua ihan siitä kun ei koulussakaan ole tarvinnut lakia tai määräyksiä noudattaa niin ei tarvitse muuallakaan näin tehdä ja jos joku heille uskaltaa jotain sanoa esim poliisi niin vastaus on suksi homo vittuun erään noin 15v tytön sanoja lainatakseni kun poliisi pyysi heitä poistumaan illalla koulun piha alueelta menkää nyt ihmeessä Ulvilalaiset vanhemmat katsomaan mitä ne teidän pikku kullan murut iltaisin puuhaavat.
- ulvilalainen
Kuules kyllä ne yhteiskoulun opettajat ja muutkin kovin yrittää ettei ketää pääsis tupakalle mut eine joka paikkaan pääse venymään ja kyllä just nyt lähiaikoina opettajia kiertelee tuntisinkin käytävillä yms ja kuulemma lisää kameroita on tulossa
- Luuserit
Sai varmasti helvetin kovat vauhdit kannabiksesta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit405291Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3994551Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483829KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1483066Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku132520Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182068Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511992- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469