joskus mietin oliko ne erään naisen yhtäkkiset Tuimat katseet ehkä kuitenkin pientä "mustasukkaisuutta". (olen itse kokenut pientä mustasukkaisuutta kuten jokainen ihastunut) Tai muut hänen vaihtelevat mielen tilat, johtuneet siitä että en osannut toimia silloin kun hän olisi sitä odottanut.
Mutta ei se voinut niin olla. Hän ei koskaan sanonut että kelpaan.
Mutta ei se voinut niin olla. Hän ei koskaan sanonut että kelpaan.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Varmaan oli vihainen. Ei mustasukkaisuutta.
Voi olla mustasukkaisuuttakin. Olen ollut itse sellainen rakastuneena.
Omalla kohdallani olen tuima vain, jos olen vihainen. Ei mustasukkaisuutta.
Näin se menee, toisella toisenlainen ajattelu ja mieli.
Hei,onko mustasukkaisuus rakkautta?(On se pienissä paloisaa)Eikö se Ole enempi sitä ,että mustasukkainen haluaa että häntä rakastetaan.Itse olen rakastanut niin paljon ja ollut onnellinen,että "rakastin "kaikkia.Halusi jakaa hyvää oloa kaikille.Tottakai terve mustasukkasuus liittyy rakkauteen.
Hänkään ei koskaan sanonut, että kelpaan.
Myönnän, että kuullessani hänen naureskelevan ja juttelevan iloisesti ja vapautuneesti toisten naisten kanssa, sekä mainitsevan mm. A-luokan lomastaan, että sydämessäni tuntui puristava tunne ja tuntui muutenkin pahalta. Varmaan sen näki naamastani.
Koetin salata tunteeni häntä kohtaan, vaikka osa niistä varmasti näkyi yhtä selvästi, kuin jos otsassani olisi ollut neonvaloin välkkyvä mainostaulu.
Viime näkemisestämme on kauan ja hän on varmaan jo unohtanut tämän tätösen ja oudon käytökseni hänen läheisyydessään.
Minä puolestani muistan häntä edelleen...
Itse en katsele ketään tuimasti,
jollen esimerkiksi ole hieman pettynyt tms. Johonkin ihmiseen... tai niin. Onhan jokin voinut loukata häntä.
Kyllähän se menee juuri niinkuin kirjoitit ja jossain vaiheessa olen ollut kyllä hieman loukkaantunutkin, sanotaanko näin.