kuten Kunnallislehti kertoi. Auto oli jätetty rengasrikon vuoksi muutamaksi tunniksi vartioimatta ja sitten illan hämärtyessä se oli roihahtanut. Auto oli kuulemma ollut rättikattoinen Saab. Herää siis kysymys, kannattaako autoa renkaan tyhjenemisen jälkeen mihinkään jättää, vaan heittää heti sovinnolla vaan vararengas paikoilleen ja jatkaa matkaansa entiseen tapaan.
Vastaukset 2
- eitasanmee
Sellaista se on. Siskollakin loppui kerran bensa Piikkiössä. Auto jäi yöksi tien poskeen. Kun hän sitä aamulla meni hakemaan, kaikki lasit oli lyöty sisään, lamput rikottu, akku varastettu ja takapenkille oli kaadettu jäteöljyä, jota ei oltu saatu kuitenkaan syttymään. Hävittämöönhän se piti hinata ja siltäkin matkalta vielä sai sakkoa, kun ei autossa ollut valon pilkkua.
- maailmamuuttuu
Ei uudemmissa Saabeissa enää vararengasta edes ole. Tulee vaan turhaa painoa ja polttoaineenkulutuskin nousee. On vaan jotain ihme töhnää, jolla täytetään tyhjentynyt kumi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251188
- 711140
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun94893- 78782
- 45771
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la39723Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka28676- 67643
- 111545
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39536