Kuulin kylmiä väreitä nostattavan huhun, jonka mukaan puistolassa remontoitavaan kerrostaloon ollaan kaavailemassa pakolaiskeskusta. Jos tosiaan tämä tieto pitäisi paikkansa niin saa olla kaupunki täysin varma että menettää yhden veronmaksajan ainakin.
vastaanottokeskus puistolaan?
vastustanrankasti
20342
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Jos näin tosiaan on niin se olisi jokilaaksolaisille painajainen... EI pakolaisia tänne!
Puistola on ollut vastaanottokeskus useampi kymmenen vuotta, tosin paskahousu suomalaisille.. nyt enää somppuja rikastamaan roistolan geenikantaa..
Siiderivalaille riittäis sen jälkeen vientiä, yrittää turvapaikanhakijat päästänaimisiin suomalaisen kanssa.
Mörkölän mutkaan yksityisetkin kuulemma majoitaa.
Pyh Pyh,ei ne tänne ole tulossa.
Pyh pyh,ei ne tänne tule!
Toivottavasti huhu on totta! Odottelen jo innolla kunnon etelän miehiä tänne kylälle, koska en voi enää sietää kalpeita, jatkuvasti viinalle, pissalle ja oksennukselle haisevia paikallisia :D
kyllä voitaisiin ottaa pakolaisia vastaan
Eipäs
Ei paikalliset mitään juoppoja ole!vaan työssäkäyviä ihmisiä.
https://www.youtube.com/watch?v=YQ9zv3hsMsY
Ei ole tulossa... Tekevät isommista kämpistä pienempiä, eli yksiöitä ja kaksioita, joista Jämsän kaupungilla on pulaa.
Auvilaan ollaan myös ottamassa pakolaisia?:/
Onpahan sitten musulmaaneja joita hakata iltojen ratoksi!!! jos joku naispuolinen mutiainen löytyy niin voin ottaa pöydäksi ja rahiksi olohuoneeseen sopii mun ruskeen nahkasohvan kanssa kun nenä päähän!! t:rahi ja olkkarin pöytä puuttuu!!
Ei kai ne noin surkeisii olosuhteisiin suostu kuin puistola on?
Eiköhän siihen remontoitavaan taloon muuta pääasiassa ihan valkoihoisia paikallisia
alkoholisti reppanoita mesoamaan ja häiritsemään niitä harvoja oikeita ihmisiä
jotka haluaisivat nukkua yönsä rauhassa. Jämsänkosken entiselle kaatopaikalle
voisi rakentaa parakkeja näille ryyppääville ja narkkaaville ihmisjätteille, siellä
voisivat perseillä keskenään.
Ei muuta kun esittämään toivetta kaupungille. Tai sitten vaan jatkaa omaa elämäänsä niin kuin parhaakseen näkee. Itse en henk.koht. ymmärrä tätä, että puistolassa asuu mukamas vitusti näitä "ihmisjätteitä". Itse olen asunut puistolassa n.5 vuotta ja en ole meteliin tai muutenkaan näihin ihmisjätteisiin erikoisemmin kiinnitänyt huomiota. Viekö sitten oma elämä "liikaa" aikaa, ota ja tiedä.
Hah!ei tuu Puistolaan vaan jämsään! Tuula Peltonen esittää lappunsa tänään...
ONNEA JÄMSÄ!
Reino ja Rauski alkaa pyöritään puistolan keskusta.