Vakuutukset

Subveto

Onko foresteriin tai outbackkiin liikenne tai kasko vakuutukset kalliimpia kuin vastaaviin muihin merkkeihin?jossain on ollut joku vertailu oisko tekniikanmaailmassa,kuka tietää?auton vaihto edessä,vm 12-15 forester tai outback kiinnostaa,miten lie kestäviä,antakaa vihjeitä?

5

1553

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Valintaperustetoimivuus

      Eipä vakuutusmaksut ole normi auton valinta peruste. Semmoiset asiat on sivuseikkoja jos autot seisoo pajalla tai hangessa kiinni. Subarut liikuu kelissä kuin kelissä .
      Ei kannata suabruita katsoa jos vakuutus on tärkeä. Silloin pitä katsoa jo lähtöhintaisesti halpa auto ja subarut ei ole halpoja. Niukat hevosvoimat on aina plussaa joka kohtaan.

      • minulle.ainakin

        Kyllä vakuutusmaksut ovat yksi kriteeri valintaa tehtäessä sellaiselle ostajalle joka maksaa itse vakuutusmaksut.


      • Maksanmyösturbonitse
        minulle.ainakin kirjoitti:

        Kyllä vakuutusmaksut ovat yksi kriteeri valintaa tehtäessä sellaiselle ostajalle joka maksaa itse vakuutusmaksut.

        Et varmaan silloin kysele outpäkkien ja forrien vakuutusmaksun suuruutta. Dieselvero tai kulutus on tärkeämpi valintaperuste kuin vak maksut , kyllä asia on näin.Mikä ihme on kun subaruita pidetään ufojen tekeminä ja luullaan tekniikan ja jopa vakuutusmaksujen olevan jotain käsittämätöntä ja kallista. Myös subarut on koottu muttereilla ja pulteilla. Itsehän nuo vakuutuksetkin pitää maksaa.
        Pienitehoisessa autossa on kaikki halvempaa niitä kannattaa ostaa ,alle 99g cot per kilometri niin on helpompaa maksaa kaikki ihan kaikki. Minusta hyvä auto on myös dacia duster 4x4 diesel,oikeasti käypä kulkuneuvo. Ei maksa mielettömiä ja on karun asiallinen ja kulutus on kohtuullinen ja pontevaa diesel vääntöä. Ei ole piruilua.


    • forforre

      900€ paikkeilla / vuosi, täysillä bonuksilla.
      Onko se sitten paljon vai ei, on kiinni siitä mitä haluaa.
      Jos on varaa ostaa Subaru, pystyy myös vakuutukset maksamaan.
      Varmasti johonkin corollaan tai golfiin on paljon halvemmat vakuutuksest.

    • subarukelejäodotellessa

      Kysy vakuutusyhtiöstä tai katsastuskonttorilta tai googlet avakuutusyhtiön sivuilta tai soita kuitenkin vakuutusmyyjälle ne tietää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      120
      9995
    2. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      34
      9701
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7901
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6284
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4842
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      46
      4583
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      113
      3968
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      123
      3371
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3087
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      217
      3016
    Aihe