Sipilä ruotuun

Eiköhän ne porvarit pistä Sipilän ruotuun. Ei se sovi, että yksi alkaa sooloilemaan.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älä vaan kuvittele, että kokoomus sekaantuu sipilän mamusoppaan, se tietäisi äänten menetystä tulevissa vaaleissa, ei kokoomus ole niin tyhmä sentään. Veikkaan, että Kepu ei saa Kempeleeltä tai pohjoisesta ylipäätään kovin runsasta äänisaalista tulevaisuudessa. Etenkin jos mamut oikeasti menevät asumaan jonnekin Allahin silmän kantamattomiin kylmään korpimaisemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


omahabetania kirjoitti:

Eiköhän ne porvarit pistä Sipilän ruotuun. Ei se sovi, että yksi alkaa sooloilemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu