What the f??????

Jenttura

Miksei täällä ihmiset saa kysellä rauhassa ja saada asiallisia vastauksia? Aina on joku nuubialainen piipittämässä! Jos ei ole järkevää sanottavaa niin turvat kiinni.

6

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikki_mukana

      On joukko ihmisiä, joilla ei ole mitään sanavaltaa missään ryhmässä. Jokainen meistä haluaisi olla kuultu ja hyväksytty jossakin ryhmässä. Häiriköt ja piipittäjät ovat katkeroituneita, vihaa ja katkeruutta vain pitää purkaa. Joistakin kirjoituksista huomaa, ettei vain oikein ole millä isompiakaan ajatuksia saa aikaiseksi. Pitää vain hypätä niiden viestien yli, onneksi väliin mahtuu myös asiallisia. Olen nyt noin vuoden ajan käyttänyt suomi24.fi-palstaa ja aluksi olin sekä hämmästynyt että ärsyyntynyt. Nyt olen jo tottunut, mitä sitä niiden kukkien kukkimisesta sanotaankaan. Toivottavasti en tällä meililläni leimatutunut aloittajalle piipittäjäksi. Sietokykyä toivotan sinullekin!

    • Pi-piip

      Kysy ja vastaa itse, sekin on sallittua.
      Tässä ketjussa ei vielä ole rauhallista kysymystä, johon meikäläisnuubialainen voisi vastata.

    • Oygytf

      Älä välitä. Heillä on silloin ehkä isompia ongelmia kuin sinulla. Keskity vain asiallisiin vastauksiin ja hyppää yli sairaat trollaajat.

    • nopeastiOhiTäältä

      Äitien jutut osasto on kaikkein epäkohteliain, hyökkäävin härskein suomi24:n osastoista.
      Olen vuosia ihmetellyt, että miksi, mutta niin se vaan on mennyt.
      Pahimmat trolliväitteet ilkeimmät ja kaunaisimmat ihmiset ovat ja pysyvät täällä.
      Olen joskus pitänyt sitä yksittäisenä, tai tietyn kauden aikana tapahtuvaksi, mutta ei tällä palstalla ovat suurimmat pirulaiset aina.

    • vertapaskassa

      Ihana ihmisyys

    • Ullamaija_

      Ap, haistaisitko vittuasi? Vastaisisitko asiallisesti, kiitos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      96
      3567
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      5
      1929
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      7
      1710
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      34
      1445
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      57
      973
    6. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      930
    7. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      882
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      840
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      807
    10. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      794
    Aihe