What the f??????

Jenttura

Miksei täällä ihmiset saa kysellä rauhassa ja saada asiallisia vastauksia? Aina on joku nuubialainen piipittämässä! Jos ei ole järkevää sanottavaa niin turvat kiinni.

6

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikki_mukana

      On joukko ihmisiä, joilla ei ole mitään sanavaltaa missään ryhmässä. Jokainen meistä haluaisi olla kuultu ja hyväksytty jossakin ryhmässä. Häiriköt ja piipittäjät ovat katkeroituneita, vihaa ja katkeruutta vain pitää purkaa. Joistakin kirjoituksista huomaa, ettei vain oikein ole millä isompiakaan ajatuksia saa aikaiseksi. Pitää vain hypätä niiden viestien yli, onneksi väliin mahtuu myös asiallisia. Olen nyt noin vuoden ajan käyttänyt suomi24.fi-palstaa ja aluksi olin sekä hämmästynyt että ärsyyntynyt. Nyt olen jo tottunut, mitä sitä niiden kukkien kukkimisesta sanotaankaan. Toivottavasti en tällä meililläni leimatutunut aloittajalle piipittäjäksi. Sietokykyä toivotan sinullekin!

    • Pi-piip

      Kysy ja vastaa itse, sekin on sallittua.
      Tässä ketjussa ei vielä ole rauhallista kysymystä, johon meikäläisnuubialainen voisi vastata.

    • Oygytf

      Älä välitä. Heillä on silloin ehkä isompia ongelmia kuin sinulla. Keskity vain asiallisiin vastauksiin ja hyppää yli sairaat trollaajat.

    • nopeastiOhiTäältä

      Äitien jutut osasto on kaikkein epäkohteliain, hyökkäävin härskein suomi24:n osastoista.
      Olen vuosia ihmetellyt, että miksi, mutta niin se vaan on mennyt.
      Pahimmat trolliväitteet ilkeimmät ja kaunaisimmat ihmiset ovat ja pysyvät täällä.
      Olen joskus pitänyt sitä yksittäisenä, tai tietyn kauden aikana tapahtuvaksi, mutta ei tällä palstalla ovat suurimmat pirulaiset aina.

    • vertapaskassa

      Ihana ihmisyys

    • Ullamaija_

      Ap, haistaisitko vittuasi? Vastaisisitko asiallisesti, kiitos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1853
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1640
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1215
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1098
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      978
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe