Volvo s60 pitää outoa ääntä

Volvomiess

Eli siis ostin volvo s60 vähän yli 300tkm ajettu. Vikana on se että kun kylmänä käynnistää niin pitää outoa metallista ääntä(kolinaa). Ääni loppuu kun kone on käynyt tyhjäkäynnillä noin 1min. Mutta ääni jatkuu kaasuttamisessa 1-2 tuhannen kierroksen kohalla. Ei ole mitään varoitus valoja. Voisiko vika olla nostimissa? Öljyt vaihoidoin 100km sitte.

6

2859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paalausikäjolähellä

      Ei tommoisia pitäis kenenkään ostaa !

    • jorma_skoda

      no mistä ääni tulee, tuleeko venttiilikopasta niin nostajat ne siellä äntelee ja vaihda vaikka aluksi öljyt.
      jos kuuluu auton alta niin kat siellä rämisee. kyllä se räminä katista loppuu aikanaan, kun kennot tullut putkesta pois, toivotaan että menee seuraavasta katsastuksesta silloin läpi.

    • Volvomiess

      moottorin ylä osasta ääni tulee ja öljyt juuri vaihdoin, mutta pitää vielä kaasuttaessa ääntä. Nostaja varmaa mennyt niin pitääpi se varmaan vaihtaa.

      • öylätti10

        Mihin päin se meni...


    • OtaPoisJaJuokse

      Voi kauhistus, yli 300 tkm ja jo kolisee.
      Mitenkä olisi se 1500 euron romutusseteli?

    • kakkapöksytputsaukseen

      On se kumma, jos joku tekee asiallisen kysymyksen, niin kakkapöksyjen pitää antaa arvoisiaan vastauksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1712
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1538
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      1003
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      899
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      861
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      826
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      768
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      760
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      758
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      740
    Aihe