Vieläkö Kuhmoisten Haukkasalossa toimii urheiluseura nimeltä Uuras? Eikös siellä vielä "kapinan aikoihin" sellainen seura ollut? Minkä lajin urheilua seurassa aikoinaan pääasiassa harrastettiin?
Haukkasalon Uuras
10
1802
Vastaukset
- Pieku
Hyviä uimareitahan siellä Haukkasalossa oli aikoinaan, kun kävivät uimalla Judinsalon puolella naisissa.
- vikkik
Samanlainen kuin LTA. Lapuan työväen ampujat.
- Urheilukenttä
Haukkasalon Uuras oli Kuhmoisten vanhin ei poliittisesti aatteellinen urheiluseura.
Uuras sulautettiin Kuhmoisten Kumuun. - Anonyymi
Uuras toimii jälleen ja voi hyvin.
- Anonyymi
Eihän se enää toimi. Pari vuotta sitten, pari punikkia yritti elvyttää toimintaa. Hyvin seurauksin, hukkuivat. Aloittivat uppopallon harrastuksen, kännissä ei saa mennä uimaan.
Terveisin: Harmoisista kumahtaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän se enää toimi. Pari vuotta sitten, pari punikkia yritti elvyttää toimintaa. Hyvin seurauksin, hukkuivat. Aloittivat uppopallon harrastuksen, kännissä ei saa mennä uimaan.
Terveisin: Harmoisista kumahtaa.Eikös alkuperäis kansa Haukkasalossa ole samanlaista kuin syväjoki elokuvassa.?.?
Oli siel tyttöjäkin eihän me välitetty niist jne jne.🤔😉 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös alkuperäis kansa Haukkasalossa ole samanlaista kuin syväjoki elokuvassa.?.?
Oli siel tyttöjäkin eihän me välitetty niist jne jne.🤔😉" Oli siel tyttöjäkin eihän me välitetty niist jne jne "
Kyl mää mieluummi possu vinkumist kuuntele
nöf.... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän se enää toimi. Pari vuotta sitten, pari punikkia yritti elvyttää toimintaa. Hyvin seurauksin, hukkuivat. Aloittivat uppopallon harrastuksen, kännissä ei saa mennä uimaan.
Terveisin: Harmoisista kumahtaa.Toimii uuras paremmin kun sinun pää. Terveisin vaan uppopallo
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toimii uuras paremmin kun sinun pää. Terveisin vaan uppopallo
Joko uurakset on kokonnuneet Miekailemaan?😉
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toimii uuras paremmin kun sinun pää. Terveisin vaan uppopallo
Tuollainen laji on sellaisten " härkimysten" laji.
Pojat on poikia..... kihi kjihi. hihihihiiii.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4818513Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195840Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554772Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s694147Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1713759- 901698
- 961241
- 47869