Miksi ovat kaikki mamu alokkaat n 36 vuotiaat värjänneet kuontalot mustiksi ja peittävät naamataulunsakin??
MAMUT ovat tummia?
facebookmarkku
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Se on tarkkaan ottaen lainvastaista. Jo keskiajalla säädettiin Ruotsi-Suomessa laki, josaa mustalaisia kiellettiin mustaamasta lapsiaan. Sama varmasti pätee maahanmuuttajiin. Lakia ei Suomessa ole kumottu.
Kyllä ne mamut oppii äkkiä maan tavoille. Yksikin mamupoika sai koulussa suomen kielen kokeissa kympin. Opettaja kehaisi, että sinähän olet oikea suomalainen. Poika meni kotiin ja sanoi isälleen, että minäpä olen nyt oikea suomalainen. Isä antoi selkäsaunan ja sanoi, että nyt muistat, että olet arabi.
No poika meni äidin luo keittiöön, ja kertoi opettajan kehuneen häntä oikeaksi suomalaiseksi. Äiti löi kauhalla päähän ja käski muistamaan, että poika on arabi.
Poika meni ulos ja valitti suomalaiselle kaverilleen:
- Perkele, vasta kaks tuntia olin suomalainen, kun kaks rättipäätä jo veti köniin
Ei saa sanoa mamu... sehän on haukkumista! Kohta varmaan joku suomen kielen toimisto kehottaa puhumaan niistä Sosiaalisesti ja taloudellisesti rajoittuneina henkilöinä?
Niin, onhan meillä omastakin takaa näitä kaksikymppisiä kansallispukuisia eläkeläisiä.
https://www.youtube.com/watch?v=YQ9zv3hsMsY
Tuleekohan riitaa suomen vähemistökansan ja mamujen kaa ??reviiririitoja?? sulle ja mulle