Olen ihastunut, ja kaapissa oleva homo.

Onnetonkulkuri

Eli olen 14 vuotias poika ja siis ihastunut omalla luokallani olevaan poikaan. (Olen syvällä kaapissa) Olen huomannut katsekontakteista että hänkin saattaa olla homo, miten pitäisi toimia. Olemme kavereita mutta emme kovinkaan läheisiä. Pitäisikö hänelle kertoa iihastumsesta tai homoudesta???

12

580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • QueenElsa

      Ei varmaan kannata. Ei homouden takia, vaan siis sen ihastuksen. Jos omalle kohdalle ajattelen, niin olisin säikähtänyt aika paljon, jos joku random olisi yhtäkkiä tullut kertomaan ihastuneensa minuun, siis sellainen henkilö, jota en tunne oikeastaan ollenkaan. (Samalla luokalla olo ei tarkoita, että tunnette toisenne..)

      Pystyiskö siihen tyyppiin tutustuun ensin paremmin? Sitten kun olette paremmin kavereita, voitte keskustella siitä, mitä mieltä hän nyt ylipäätään on homoudesta jne. Ehkä siten voisit paitsi saada selville, onko hän suht. varmasti homo, ja onko hän ylipäätään niin ihana, että haluaisit seurustella hänen kanssaan. :) Myös se selviää tutustumalla, sopisitteko yhteen. Tsemppiä! :)

      • OnnetonKulkuri

        Kyllä mä siis se aikas hyvin tunnen ja tää on ehkä enemmän palavaa rakkautta. <3 mutta kyyllä mää varovasti aion lähestyä


      • QueenElsa
        OnnetonKulkuri kirjoitti:

        Kyllä mä siis se aikas hyvin tunnen ja tää on ehkä enemmän palavaa rakkautta. <3 mutta kyyllä mää varovasti aion lähestyä

        Jaa no sehän muuttaa tilannetta! :D Sain vain erilaisen käsityksen aloituksesta (ettette siis tunne vielä kovin hyvin). Mutta kannattaa silti tutustua vähän ennen kuin alkaa mahdollisesti seurustella, ettei sitten huomaa päätyneensä yhteen tosi typerän ihmisen kanssa, josta ei koidu kuin harmia itselle. Jos tyyppi tuntuu ihanalta tutustuessakin ja tuntee myös vetoa, niin mikäs siinä. x]


    • 16vpoikaaaa

      Mikä sun kik. Voisin tulla kikkaa. Tääl 16v poika. Joka myös syvällä kaapin perukalla

      • OnnetonKulkuri

        Ei oo kikkiä enkä ai tehäo


    • onnetontyyppikans

      Mullon sama ongelma luokalla tosi kiva poika ja me jotenki tunnetaan toisemme. Ja ollaan molemmat 14 :( tää on kyl hankala tilanne.

      • onnetontyyppikans

        Voitas puhuu vaik sähköpostilla ja skypelläki


    • Muistakaa pojat se tosiasia, että vaikka uskaltaisittekin lähestyä ihastustanne, niin on äärimmäisen epätodennäköistä, että se suhde kestää. Teinisuhteet ovat aina erittäin epävakaita ainakin pitemmän päälle.

      • onnetonkulkuri

        Niin jos ollaan supersosittuja gangstoja ja pissiksiä :P


      • LoggedOffOldie
        onnetonkulkuri kirjoitti:

        Niin jos ollaan supersosittuja gangstoja ja pissiksiä :P

        Noup. Lähtökohtaisesti aina.

        Jos löydätte parin, joka on tavannut toisensa 14-vuotiaina ja ovat edelleen yhdessä 16-vuotiaina, olette törmänneet tilastoihmeeeseen.


      • kylläihmeitälöytyy
        LoggedOffOldie kirjoitti:

        Noup. Lähtökohtaisesti aina.

        Jos löydätte parin, joka on tavannut toisensa 14-vuotiaina ja ovat edelleen yhdessä 16-vuotiaina, olette törmänneet tilastoihmeeeseen.

        Tiedän parin, jotka ryhtyivät seurustelemaan ollessaan 13/14 ja ovat siitä lähtien olleet yhdessä. Nyt he ovat 26/27 ja naimisissa. Tosin pidän itsekin tätä todella suurena ihmeenä, niin nuorina aloittivat.

        Samoin tiedän parin, jotka aloittivat 15/25 olemaan yhdessä ja ovat nyt 50/60, edelleen yhdessä. Pidän tätäkin tilastoihmeenä. Tämä jälkimmäinen pari tosin on maalta kotoisin ja siellä on ne suhteet yleensä ottaen ihmisillä kestäneet paremmin ja vakaampina, koska maalta tulevat ovat järkevämpiä käytännönasioiden kannalta.

        Silti nykypäivänä on ihme, jos ylipäätään löytää parin, jonka osapuolet ovat olleet toistensa ensimmäiset ja ainoat ja ovat vieläpä edelleen yhdessä, vaikka ovat jo vanhalla iällä.


    • plz

      älkää lapset hyvät vielä panko noin nuorella iällä!

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2336
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      119
      1895
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      90
      1493
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      138
      1449
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1276
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1268
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1131
    8. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      22
      1130
    9. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1097
    10. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      38
      1042
    Aihe