Suomen Ministerit ne ennen vaaleja lupailevat kaikkea hyvää ja kun vaalit sitten on ohi niin lupaukset rikotaan oikeen urakalla ja se on ministeripellen menettelytapa Hyvinvointi Suomessa.
Ensin annetaan jotain hyvää ja sen jälkeen seuraavana vuonna otetaan isoilla veroilla pois ja nyt sitten tv:ssä sanottiin, että työttömyysturvaa aiotaan leikata oikeen kunnolla eli 200 miljoonaa joka on työtöntä kohden noin 80€ per pää, mutta jos työtön saa sen 80€ Sosiaalitoimistosta takaisin niin se on aivan sama leikataanko vai ei, mutta tuskin sitä ihmettä tapahtuu, että sossusta saisi jotain hyvitystä vaan työtön joutuu tulevaisuudessa kärsimään nahoissaan 80€:n menetyksen...Saatana kun tämä Suomi on sitten ihana maa, vuodesta toiseen samoja mokia tehdään urakalla, arkipyhätkin vittu vieköön palkattomiksi.
Sen voin suoraan sanoa, että sitten kun joutuu ilmaistyöhön niin sairauspäiviä ropisee kunnolla sillä saikkua saa todella helposti, mutta jos firma maksaa koko palkan omasta pussistaan eikä millään tukirahoilla niin töitä tehdään, mutta ei urakkatöitä koska sekin ollaan puolitettu palkasta eli mitä saa perustunnilta yli menevät niin ne ollaan puolitettu ja varsinkaan pitkäaikaistyöttömänä en todellakaan liity liittoon koska ansiosidonnaista päivärahaa ollaan myös leikelty.
Ministerit leikkelee milloin mitäkin ja kaikki leikkelyt ovat tuoneet tähän mennessä pelkkää PASKAA niskaan ja nyt sitten lisää.
Kun Pellet päätöksiä Suomessa tekee se perse edellä puuhun menee!
Siinä loistava iskulause kankaalle kun marssitaan Eduskuntatalon eteen huutamaan ministerit kumoon.
Perkele Suomi 2000 Luku olisi todellakin iskevä nimi uudelle tv ohjelmalle näin 2000 luvulla
Lopetan raporttini tähän Irwin Doodmanin sanoin: Haistakaa paska koko valtion valta, te ette osaa muuta kuin verottaa. Haistakaa paska koko Eduskunta, kaikki pitäs kerralla erottaa.
Hyvää jatko kaikilla tasapuolisesti ja toivokaamme, että tuo mätäpaise Eduskunta saisi edes joskus jotain hyvää aikaiseksi joka jää tosin pelkäksi haaveeksi vain..TSAU!
200 miljoonan työttömyysturvan leikkaus!
make.l
2
2522
Vastaukset
- make.l
Tässä myös laulu sanoin faktaa tietoa siitä kuka luottaa ja keneen?
https://www.youtube.com/watch?v=pIPFIl24vJw
Kirjoitan kyllä jos näen miten niin sanottu hyvä Valtio kusettaa mennen tullen joten ette jää yksin :) - KELAN-KUSETUS
ISÄNMAANetu
Suomi voitti ????? HÖPÖ HÖPÖ
Ulkomaiset lääkärifirmat voittivat !!!!!!!
KELA maksaa-------verot ulkomaille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,713515Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152664Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242247Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052167Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072063MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5991897Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673