Miksei kiihkoilijat ole kiinnostuneet naisten oikeuksista, kun lapsi on kohdun ulkopuolella? Abortinsuosijat ei meuhkaa esim. feminatsismiin seonneiden tai lapsentappamista eliniäksi traumatisoituneiden puolesta. Abortinsuosijoina tiukimpina on juuri ne tahot joiden parissa esiintyy eniten naisten kaltoinkohtelua, mm. viekottelua, aivopesua, ym. väkivaltaa. Naisen oikeudet ja vertaistuen jakaminen ei ole puolustettava asia, vaan takana on muita asioita, kuten ne omat aborttitraumat ja kirveltävän syyllisyyden hoidatus tällä terapiatunkiolla, toistenkin aborttöörien mielenterveyden ja lapsiuhrien hengen kustannuksella. Kun eivät itse aikanaan älynneet tehdä viisaammin, joutuvat nyt kadehtimaan muiden onnellista lapsiperhe-elämää, putipuhtoisesta omastatunnosta puhumattakaan. Muidenkaan ei kuulu nauttia elämästä vapaana syyllisyydestä ja perheestä, koska sen pitäisi olla itsensä traumatisoineiden aborttöörien yksinoikeus, olenko oikeassa?
Naisen oikeudet ei traumaatikkoja kiinnosta?
5
<50
Vastaukset
- Heikko-esitys
Mikä sun sekavan kirjoituksen tarkoitus on? Abortissa naisen oikeus juuri toteutuu, mut ihan hyvä että vahvistat ja allekirjoitat kirjoituksen itsekin jota surkeasti koitit matkia. Ei pidä yrittää olla sarkastinen jos ei kerran osaa.
"Miksei kiihkoilijat ole kiinnostuneet naisten oikeuksista"
Sitä minäkin ihmettelen. Ihmetellään yhdessä.- turhakäännellämuualle
Sinähän sen parhaiten tiedät. Sulle ja sakilles kun tärkeintä on lasten tappaminen, sekä mahdollisimman monien siihen viekottelu (naisen vointihan ei missään vaiheessa sua kiinnosta) ja tietysti lapsia suojelevien halventaminen.
Sitä olen monesti miettinyt, että mistä kiihkoilijat on oikein traumatisoituneet, että he ovat naisten oikeuksia alkaneet polkea.
- sitä-olen-miettinyt
"mistä kiihkoilijat on oikein traumatisoituneet,"
mistä tuo harhatoivees lapsia suojelevien traumoista oikein kumpuaa ja mikä saa kiihkofeminatsit polkemaan lasten oikeuksia noin vimmaisella raivolla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3036622Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai495796Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1865272Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614043Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383318Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53313HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523237Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293008Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112242Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381008