Ristiretkien miekka sivistyksen saatanallisuuden pakkokasteen vastaan ottamaan joutuneilla ole omat puhdistautumis keinot ja paikat. Sellaisia paikkaja on suomessa useita ja ruotsissa lisää etenkin suomalaisten asuttamilla alueilla Taalainmaalla.
Tiedättekö te lisää sellaisia paikkoja kuten tämä:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Katumajärvi
"Katumajärvi on erään tarinan mukaan saanut nimensä siitä, että ristiretkiaikaan väkipakolla kastetut hämäläiset pakottivat ruotsalaisen sotajoukon lähdettyä kiinniottamansa papin pesemään kasteensa pois."
Olis iha hyvä asia, jos tämänkin päivän papisto määrättäisiin pesenään rikollisesti kastamansa lasten saatanallisuuden virukset kasteet pois =))
Suomessa on useita Pyhäjärvi nimisiä järviä. Ne sai nimensä kun papisto uskovaisineen huomasivat "katuvaisten" paikkoja niin ottivat rikollisuuden tueksi Pyhäjärvien nimet melkein koko suomea kattavana käyttöön todistamaan miekka sivistyksen saatanallista pimeää pyhyyttä.
Tosin; nimiin liittyy taruja jotka ei välttämättä ole totta, mutta järvien nimeäminen on suurella varmuudella totta niin kuin myös se, että mihin tarkoituksiin niitäkin käytettiin. Sama kaltaisia paikkojen nimiäkin lyötyy ruotsista. Asunto-autolla matkustaessasi siellä muutamia vuosia sitten niin huomasin. Sielä oli myös noitien kokoontumis paikkakin "blåkullan" tai jotain sellaista. Ja kerran törmäsin sielä paikkaan jossa ilmoitettiin että siellä oli poltettu ruotsin viimenen noita. Kun suomensin sen taulun tekstiä yhdelle siellä vierailevalle parille niin arvelivat että ei sitä viimeistä noitaa ole tapettu vielä. Mene ja tiedä...
Mutta jos tiedätte tai kenties asutte paikka kunnilla joilla on kristittyjen uskoon liittyviä nimiä niin olis kiva tietää. "Varkaus" nimen jo tiedän =)))
Tarua ja pimeää valoa
jhgfdsw
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483583Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703560Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463342- 532779
- 322046
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301972Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k431790- 481686
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961645- 391400