318i, vm. -89

Bmw 318i

Tervehdys!

En ole mikään ns automies mutta jotain perusjuttuja kuitenkin tiedän.. Siksi kysyisinkin teiltä (ketkä tiedätte) että mikähän mahtaa olla vikana kun paikallaan ollessa painaa kaasua niin nestettä "lentää" pakoputkesta? Sellaista mustan oloista..
Sitten toinen asia olisi että ihan kuin kuskin puoleinen takapyörä ei olisi vetoakselissa kiinni lainkaan? Ei ainakaan tapahdu mitään vaikka painais kaasun pohjaan?
Kiitos kaikille etukäteen!

4

941

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Feng

      tuleva neste on noen ja veden sekoitus- ei siis ainakaan siltäosin syytä huoleen, tietenkin jos sitä tulee oikeen kaarella, niin silloin voipi olla isompi hätä.

    • 325i

      Liukkaalla pinnalla tasauspyörästö (ilman lukkoa) hävittää tehon pyörälle jolla on huonompi pito. Ei siis luultavasti hätää tältäkään osin..

    • Tenavat

      olla ainakin 10 v. Ja muut tosikot viittii vielä vastata.

      • Feng

        luuletko tosiaan, että sinua koitetaan kaikissa noissa viesteissä vain vedättää.Tuolle taudille on määrityskin- paranoidinen ihminen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      353
      1066
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      738
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      676
    4. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      578
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      48
      571
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      523
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    9. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      461
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe