318i, vm. -89

Bmw 318i

Tervehdys!

En ole mikään ns automies mutta jotain perusjuttuja kuitenkin tiedän.. Siksi kysyisinkin teiltä (ketkä tiedätte) että mikähän mahtaa olla vikana kun paikallaan ollessa painaa kaasua niin nestettä "lentää" pakoputkesta? Sellaista mustan oloista..
Sitten toinen asia olisi että ihan kuin kuskin puoleinen takapyörä ei olisi vetoakselissa kiinni lainkaan? Ei ainakaan tapahdu mitään vaikka painais kaasun pohjaan?
Kiitos kaikille etukäteen!

4

925

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Feng

      tuleva neste on noen ja veden sekoitus- ei siis ainakaan siltäosin syytä huoleen, tietenkin jos sitä tulee oikeen kaarella, niin silloin voipi olla isompi hätä.

    • 325i

      Liukkaalla pinnalla tasauspyörästö (ilman lukkoa) hävittää tehon pyörälle jolla on huonompi pito. Ei siis luultavasti hätää tältäkään osin..

    • Tenavat

      olla ainakin 10 v. Ja muut tosikot viittii vielä vastata.

      • Feng

        luuletko tosiaan, että sinua koitetaan kaikissa noissa viesteissä vain vedättää.Tuolle taudille on määrityskin- paranoidinen ihminen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      23
      3111
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2249
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      71
      2123
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      1919
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1613
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      41
      1421
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1339
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1285
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      113
      1123
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1086
    Aihe