Pe. 11.9 Tommolan Lavalla vai Hiitomäki?

Perjantaina Tommolan lavalla 2 orkesteria. Jorma Kääriäinen ja Marko Haavisto & Poutahaukat.

Hiihtomäellä Marko Maunuksela.

Tommolan lavalla käy vissiin nuorempaa porukkaa. Mitä itse oon käynyt Hiihtomäellä, niin alle 50 vuotiaita ei ole ollut juuri ollenkaan ja sitten pariskuntia on 99%. Pääsiköhän Tommolan lavalla sinkkukin tanssimaan?
1251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

''Mitä itse oon käynyt Hiihtomäellä, niin alle 50 vuotiaita ei ole ollut juuri ollenkaan ja sitten pariskuntia on 99% ''.

- Tämän mukaan ET todellakaan ole käynyt Hiihtomäellä perjantaitansseissa !
Luulen, että olet ollut keskiviikon elekeläishumpilla -D.
Totuushan on ihan toinen, joten aina perjantaisin ollaan alle 50 v. tuolla Hiihtomäellä.
- TOMMOlassa on ollut tänä kesänä sisäänajoa - pikkasen on paikka kolissut tyhjyyttä
perjantaisin, mutta toivottavasti paikan järjestäjät jo tajuaa et tanssi-illat kannattaa
järjestää lauantaina ja perjantai keskittää siihen poprokkiin. Nytkin ohjelmassa
on heillä perj. tanssi-ilta ja la poprok.
- Meillä Mikkelissä on tanssilava ! Perjantaisin emme lähde muualle. Kiitos Matin :).
ps. Miehille tiedok'seksi naistentunti klo.22. Siellä ne naiset on Mikkelin lavalla.

https://www.youtube.com/watch?v=GWRPTgNiBXg

'' Pääsiköhän Tommolan lavalla sinkkukin tanssimaan ''?
- Onhan siellä naisten/miestentunnit ja voihan sitä hakea ihan milloin vaan jos
siellä on haettavia ;)
- Jorma Kääriäinen on hyvä ja näin hänet vasta kesällä, mutta toivotaan, että
pääset tanssimaan ja saat nautinnollisen illan Tommolassa.
Itse kyllä jään Mikkeliin nuorentamaan tuota sinun ikähaarukkaa - D

Äänestä

Kyllä ihan perjantaina olen käynyt Hiihtomäellä ja kaksi kertaa. Ensimmäisellä kerralla ostin lipun ja kävin katsomassa minkälaista porukkaa paikalla on. Toisella kertaa sitten riitti kun kävin siinä portilla katsomassa, aika vanhalta porukka näytti.

Ainakin Facebookin tanssiryhmän mukaan Tommolan lavalla kävisi nuorempaa porukkaa kuin Hiihtomäellä. Mukava olisi kuulla tietoa joltakin ihmiseltä joka on käynyt molemmissa paikoissa.

Äänestä

Hiihtomäki on pariskuntien paikka. Samanlainen kuin Säänjärvi Savitaipaleella, aivan turha sinkun on sellaisiin paikkoihin mennä.

Jos tykkää kuunnella musiikkia ja istua niin sitten.

Oikeastaan aikaa rumaa valehdella, että joku sinkku tulisi ja ostaisi yhden lipun. Pilaa yhden ihmisen illan ja toisaalta yksi 14e tuskin kaataa mitään tanssilavaa. Laitetaanpa tämä sama kysymys suomi24. tanssipalstalle, niin katsotaan mitä mieltä muut ovat. Sittenhän tuo nähdään.

Äänestä
  • ''Oikeastaan aikaa rumaa valehdella, että joku sinkku tulisi ja ostaisi yhden lipun.
    Jos tykkää kuunnella musiikkia ja istua niin sitten ''.
    -Hiihtomäelläkin on kuule ne hakuvalot !
    Jos tulet miestentunnilla ja istut niin saat toki istua. Naistentunti alkaa vasta
    klo 22 , jolloin olet jo poistunut, kun sinua ei kukaan hakenut / tai et hakenut.
    Kyllä lavalle jos tulee niin itse pitää tehdä jotain sen eteen että illasta tulee
    tanssi-ilta. Sorry, jos et ole vielä sitä hoksannut ;)

    Äänestä

Mutta jos paikalla ei ole ketään sinnkkuja ketä hakea, niin ei ne hakuvalot mitään auta. Parit jäävät seisomaan lattialle tanssikappaleiden välissä. Muutama huonosti käveleväkin seisoskelee reunalla, niin ei sellaisia viitsi hakea. Ihan kiva pieni ja tunnellmallinen paikka muuten. Ei vaan oikein sovi sinkkutanssijoille. J

Äänestä

Olin eilen paikalla ihan Kääriäisen vuoksi (Poutahaukat oli karmeaa kuultavaa). Järjestäjän kannalta "lavaetiketti" ei toteudu, mikä ärsyttää tanssimaan haluavaa, mutta kuitenkin mielummin Tommola.

Äänestä
  • ''Järjestäjän kannalta "lavaetiketti" ei toteudu, mikä ärsyttää tanssimaan haluavaa,''
    - Tanssillisesti myös puutteita Tommolassa siinä lattiassa.
    Ei kaljan töhrimässä lattiassa mikään tanssikenkä luista ,joten "siivouspartio"
    olisi siellä aina välillä paikallaan jos kerran annetaan kaljamukiporukoiden
    heilua tanssitilassa. Eikun vaan mopit siellä heilumaan niin vot !
    - Hiihtomäellä kyllä "lavaetiikki" toimii hyvin ja siksipä siellä käy tanssimaan
    haluavat ja tanssijat joilta se tanssikin sujuu.
    Tanssilattia ollut hyvä kunnossa ja kaljahan ei siellä kulje tanssitilaan -D
    http://tanssi.net/fi/p/203.html
    https://www.youtube.com/watch?v=5Um_jrGggJY

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


foxilla kirjoitti:

Perjantaina Tommolan lavalla 2 orkesteria. Jorma Kääriäinen ja Marko Haavisto & Poutahaukat.

Hiihtomäellä Marko Maunuksela.

Tommolan lavalla käy vissiin nuorempaa porukkaa. Mitä itse oon käynyt Hiihtomäellä, niin alle 50 vuotiaita ei ole ollut juuri ollenkaan ja sitten pariskuntia on 99%. Pääsiköhän Tommolan lavalla sinkkukin tanssimaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu