Edusknnan puhemies Maria Lohela (pers) ruokki yhdysvaltain vierastaan melko hulppeasti. Illallisen hinnaksi tuli 8500 euroa ja tietenkin veronmaksajain piikkiin.
Persut törsää
mitentekeht
867
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Me terveet ja isänmaalliset suomalaiset edistyksellisessä Vasemmistossa halveksumme Kokoomuksen ja Perussuomalaisten ja muiden vastuuttomien niljakkeiden toimintapoja, jotka eivät perustu ihmisten kunnioittamiseen, vaan taloudellisen eriarvoisuuden lisäämiseen ja omien etujen itsekkääseen ajamiseen.
Miten helvetissä tuon näkönen akka on puhemiehenä,(vittu ,mustine lasineen)tuo akka ei sovellu muuhun ku persun antamiseen.
HOOPOVETEN PERSE AUKISET PERSUT ON KYLLÄ ULKONA KAIKESTA
http://www.google.fi/url?q=http://www.saarakkala.fi/&sa=U&ved=0CBEQFjABahUKEwjXn7LnxezHAhVH4XIKHQqPCsU&usg=AFQjCNFCQygBDGNnflb98cC0ZSWJWYNBXg
Puhemiehentarjoamiset maksoivat saman verran, kuin valkoinen toteemipaalu khpj:n isälle. Niin kaikki on suhteellista.
Muut kuin persut ei koskaan ole tarjonnut tommosia.
hirvittää tollanen persutörsäily. Se kun kuuluu vaan meille.
Siellä oli myös Soini mukana johan se takiaispullero veti 4:llä tonnilla nakkimukeja.