Oikeesti pelottavia leikkejä?

ScaryThingsPlease

Haluisin Halloween juhliin jotain oikeesti pelottavia leikkejä tai muuta tänä vuonna, niin olisko ideoita oikeesti pelottaviin juttuihin?

7

3233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olkaa pihalla taskulamppujen kaa pimeäs ja yhel on maski ja jos se saa jonku kiinni niin maski annetaan sille ja niin se sit vaan menee ja kun maski on annettu annetaan 15 sekkaa pako aikaa

    • Halloweenhirmu

      Jeah
      Sitä leikitää silleen että yks on jämi ja siltä sidotaa silmät.Muut käy istumaa tuoleille riviin.Jämi menee jokaisen luo ja jokainen antaa itse tekemänsä juoman ja jämi maistaa sitä.Jämi saa haistaa juomaa ennen juontia.Jos jämi ei uskalla juoda sitä niin sen tekijä joutuu juoda sen juoma.Älä kerro pelaajille tätä!!

      Katoava jono
      siinä kannattaa olla riittävästi porukkaa...
      eli ensin joku vapaaehtoinen menee jonon ensimmäiseks ja muut sen taakse pitäen toistensa olkapäistä kiinni..
      ensimmäinen kävelee pitkin puutarhaa ja muut tippuvat matkan varrelle piiloon sitten kun kaikki muut on jo piilossa paitsi ite se ensimmäinen nii se alkaa sit ettimään muita.
      Murhaajaleikki
      Vanha kunnon Murhaaja-leikki pitää pintansa Halloweeninakin. Halloweenina ei tarvitse kainostella, tämä leikki toimii vanhemmallakin iällä. Muistatko säännöt?
      Leikin ensimmäinen askel on lappujen nosto. Yhdessä lapussa on risti, yhdessä P ja loput ovat tyhjiä. Risti leimaa nostajansa murhaajaksi, P poliisiksi.
      Varsinainen leikki alkaa kun valot sammutetaan ja murhaaja ryhtyy toimeen. Kun joku tuntee ristinmerkin selässään hän on mennyttä ja kaatuu koristen maahan. Poliisi, joka on viereisessä huoneessa saapuu paikalle ja laittaa valot päälle. Poliisi kuulustelee kaikkia vielä elossa olevia, missä he olivat murhan tapahtuessa, kenen kanssa ja mitä tehden. Poliisi saa arvata kerran kuka murhaaja oli, jos hän arvaa oikein peli päättyy, mutta jos hän ei osu oikeaan, murhaaja jatkaa hirmutekojaan.
      Joukko murhaaja
      kaikki nostaa yhden lapun 1 lapussa on X
      ja muut laput ovat tyhjiä. Se jonka lapussa oli X
      on murhaaja. Sitten kaikki alkavat kävellä ympäriinsä tietämättä kuka murhaaja on. Tietty murhaaja itse tietää olevansa murhaaja.
      Sitten kun murhaaja päättää uhrin jolloin hän
      murhaa silmäniskulla sitten hänen murhaama henkilö kuolee ja kaatuu maahan.
      Kaikki voivat epäillä murhaajaa!
      Jos joku saa epäilyn alkaa hän kävellä käsi ylhäällä kunnes jollakin toisella on epäilys.
      sitten kun kahdella on epäilys voivat he sanoa
      epäillynsä nimen jos epäily osui oikeaan silloin peli päättyy mutta jos ei murhaaja jatkaa murhaamista.


      Tässä on mitä mulla on täksi Halloweeniksi!

    • HalloweenAnna

      Tässä Leikki, jonka olen keksinyt itse (:

      Halloween Sokkoa

      Leikkijöitä kannattaa olla leikissä vähintään 4,
      mutta suosittelisin leikkiin 6 leikkijää.
      (Mitä enemmän, sen hankalampi!)
      Menkää jonnekin pimeään huoneeseen, kuten
      kylppäriin, tai kellariin.
      Tehkää lappuja kuten murhaajassa:
      Tavallinen, ja Jäänyt.
      Jäänyt pyörii ympyrää laskien kymmeneen silmät kiinni,
      ja tavalliset menevät piiloon huoneeseen.
      Jäänyt yrittää etsiä tavallisia silmät kiinni tunnustellen ja kuunnellen.
      Jos jäänyt saa jonkun kiinni, hän arvaa kuka hän on. Jos hän arvaa oikein,
      tavallinen joka arvattiin jää. Eli tulee jääneeksi (etsijäksi.)

      T. HalloweenAnna

    • Moimoimoimoit

      Tehkää sillein että menkää nukkuu

    • KoulussaKerrottiinTämä

      paska trolli kommenttaatoreita ei keskimäärin kannata uskoa.

    • Anonyymi

      Olen kaverin kanssa ja halutaisiin leikkiä jotain meillä on 30 minaa aikaa leikkia

    • Anonyymi

      Bloody Mary

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      199
      14067
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      52
      5126
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      66
      4635
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      232
      3785
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      110
      3564
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      128
      3525
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      77
      2082
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1425
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1181
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      297
      1122
    Aihe