Oikeesti pelottavia leikkejä?

ScaryThingsPlease

Haluisin Halloween juhliin jotain oikeesti pelottavia leikkejä tai muuta tänä vuonna, niin olisko ideoita oikeesti pelottaviin juttuihin?

7

3442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olkaa pihalla taskulamppujen kaa pimeäs ja yhel on maski ja jos se saa jonku kiinni niin maski annetaan sille ja niin se sit vaan menee ja kun maski on annettu annetaan 15 sekkaa pako aikaa

    • Halloweenhirmu

      Jeah
      Sitä leikitää silleen että yks on jämi ja siltä sidotaa silmät.Muut käy istumaa tuoleille riviin.Jämi menee jokaisen luo ja jokainen antaa itse tekemänsä juoman ja jämi maistaa sitä.Jämi saa haistaa juomaa ennen juontia.Jos jämi ei uskalla juoda sitä niin sen tekijä joutuu juoda sen juoma.Älä kerro pelaajille tätä!!

      Katoava jono
      siinä kannattaa olla riittävästi porukkaa...
      eli ensin joku vapaaehtoinen menee jonon ensimmäiseks ja muut sen taakse pitäen toistensa olkapäistä kiinni..
      ensimmäinen kävelee pitkin puutarhaa ja muut tippuvat matkan varrelle piiloon sitten kun kaikki muut on jo piilossa paitsi ite se ensimmäinen nii se alkaa sit ettimään muita.
      Murhaajaleikki
      Vanha kunnon Murhaaja-leikki pitää pintansa Halloweeninakin. Halloweenina ei tarvitse kainostella, tämä leikki toimii vanhemmallakin iällä. Muistatko säännöt?
      Leikin ensimmäinen askel on lappujen nosto. Yhdessä lapussa on risti, yhdessä P ja loput ovat tyhjiä. Risti leimaa nostajansa murhaajaksi, P poliisiksi.
      Varsinainen leikki alkaa kun valot sammutetaan ja murhaaja ryhtyy toimeen. Kun joku tuntee ristinmerkin selässään hän on mennyttä ja kaatuu koristen maahan. Poliisi, joka on viereisessä huoneessa saapuu paikalle ja laittaa valot päälle. Poliisi kuulustelee kaikkia vielä elossa olevia, missä he olivat murhan tapahtuessa, kenen kanssa ja mitä tehden. Poliisi saa arvata kerran kuka murhaaja oli, jos hän arvaa oikein peli päättyy, mutta jos hän ei osu oikeaan, murhaaja jatkaa hirmutekojaan.
      Joukko murhaaja
      kaikki nostaa yhden lapun 1 lapussa on X
      ja muut laput ovat tyhjiä. Se jonka lapussa oli X
      on murhaaja. Sitten kaikki alkavat kävellä ympäriinsä tietämättä kuka murhaaja on. Tietty murhaaja itse tietää olevansa murhaaja.
      Sitten kun murhaaja päättää uhrin jolloin hän
      murhaa silmäniskulla sitten hänen murhaama henkilö kuolee ja kaatuu maahan.
      Kaikki voivat epäillä murhaajaa!
      Jos joku saa epäilyn alkaa hän kävellä käsi ylhäällä kunnes jollakin toisella on epäilys.
      sitten kun kahdella on epäilys voivat he sanoa
      epäillynsä nimen jos epäily osui oikeaan silloin peli päättyy mutta jos ei murhaaja jatkaa murhaamista.


      Tässä on mitä mulla on täksi Halloweeniksi!

    • HalloweenAnna

      Tässä Leikki, jonka olen keksinyt itse (:

      Halloween Sokkoa

      Leikkijöitä kannattaa olla leikissä vähintään 4,
      mutta suosittelisin leikkiin 6 leikkijää.
      (Mitä enemmän, sen hankalampi!)
      Menkää jonnekin pimeään huoneeseen, kuten
      kylppäriin, tai kellariin.
      Tehkää lappuja kuten murhaajassa:
      Tavallinen, ja Jäänyt.
      Jäänyt pyörii ympyrää laskien kymmeneen silmät kiinni,
      ja tavalliset menevät piiloon huoneeseen.
      Jäänyt yrittää etsiä tavallisia silmät kiinni tunnustellen ja kuunnellen.
      Jos jäänyt saa jonkun kiinni, hän arvaa kuka hän on. Jos hän arvaa oikein,
      tavallinen joka arvattiin jää. Eli tulee jääneeksi (etsijäksi.)

      T. HalloweenAnna

    • Moimoimoimoit

      Tehkää sillein että menkää nukkuu

    • KoulussaKerrottiinTämä

      paska trolli kommenttaatoreita ei keskimäärin kannata uskoa.

    • Anonyymi

      Olen kaverin kanssa ja halutaisiin leikkiä jotain meillä on 30 minaa aikaa leikkia

    • Anonyymi

      Bloody Mary

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4670
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      112
      3870
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      190
      3700
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      70
      2113
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1182
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      154
      1131
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1034
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe