Meillä Keuruulla kuulema täytyi terrorismin pelossa pitää valtuuston kokouskin poliisin suojaamana. Onko tietoa, mikä ryhmä on kysymyksessä? Onko ketään vielä saatu telkien taakse? Uskaltaako tässä enää lähettää lapset yksin koulutielle?
Onko terrroristit jo saatu kiinni?
Huolestunut_äiti
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyseessä on sunnipersujen terroristit, soini-uskon aseellinen siipi. Ei poliisi uskalla niitä pidättää, ennen kuin saa armeijan apuun.
Kauppoihin tulee aivan pian PersuOff -karkotetta sekä suihkeena että geelinä. Käsittele lapset sillä ennen koulutielle laittamista!
WANTED -julisteet ovat jo painossa. Homma viivästyi, kun oltiin eri mieltä, halutaanko terroristit elävinä vai kelpaako myös kuolleet. Myös valokuvien kanssa oli ongelmia, kun kaikki eivät löytyneet perslook-sivustolta. Palkkioina kiinniottajien kesken arvotaan 10 Ässä-arpaa.
Isis se ei todennäkösesti ainakaan ole,koska ne yleensä totetuttaa uhkauksensa eli minä luulisin,että nämä uhkailijat ovat vain muutaman valtuutetun pääkopasta kuuluvia ääniä,koko hässäkän syy oli saada mahdollisimman paljon mediaa paikalle ja ihan hyvin onnistuivatkin.