Tuntijalle

kulkuriksi

Huomenta Nyt olen ollut miehen kanssa muutamia vuosia. Emme asu yhdessä. Aikamme kuiteskin kuluu jomman kumman kodissa, joka päivä. Tuntuu tunne lisääntyy ainaskin minulla häneen.
Mitä näet tähän suhteeseen Tuntijani?

Työstäni kysyisin. Onnistuuko työni kanssa siirto tekemään osan viikosta muualla, ja osa ajasta työpaikalla? Tämä olisi ajankohtainen minulle, että saisin kuntouttaa paremmin itseäni. Kiitos jos teillä aikaa katsoa tulevaani näin viikonlopun alkaessa. Ihanaa alkavaa syksyä teille.

2

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      no kyllä minäkin teidät lähekkäin näen, hyvin lähekkäin, mutta ei kuitenkaan vielä "sylikkäin".
      sinä uskaltaisit vaikka muuttaa, hän ei. eiköhän kannattaisi ottaa asia puheeksi ihan suomen kielellä, kysy mitä hän ajattelee yhdessä asumisesta! miehellä voisi olla epäluuloja sellaisista asioista, mitä hän ajattelee sinun odottavan häneltä. puhuminen auttaa ja selvittää! kun on kivaa yhdessä, voi myös puhua herkistä asioista, nekin kuuluvat hyvään suhteeseen.

      kyllä sinun työhommasi hyvin sujuvat, näinköhän voit tehdä jotakin myös kotoa käsin jatkossa. työhön liittyy jotakin matkailua tai liikkumista aluksi, mutta se rauhoittuu myöhemmin.

      t. Keskiyö

      • kulkuriksi

        Huomenta ja kiitos paljon. Ehkä tuo matkailu, kun joudun käymään palavereissa töissä.

        Kiitos myös kun raotit asioita mieheeni. Tuo muuttaminen yhteen. Hänellä todella joitain pelkoja yhteen muuttamisesta. Johtuisiko entisestä elämästään jossa joutui jättämään kotinsa. Muuten hän on todella ihana ja tosimies.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      142
      3886
    2. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      57
      2764
    3. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      68
      2731
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      86
      2520
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      34
      2383
    6. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      88
      1568
    7. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      106
      1539
    8. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      641
      1332
    9. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1275
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      165
      1187
    Aihe