Tuntijalle

kulkuriksi

Huomenta Nyt olen ollut miehen kanssa muutamia vuosia. Emme asu yhdessä. Aikamme kuiteskin kuluu jomman kumman kodissa, joka päivä. Tuntuu tunne lisääntyy ainaskin minulla häneen.
Mitä näet tähän suhteeseen Tuntijani?

Työstäni kysyisin. Onnistuuko työni kanssa siirto tekemään osan viikosta muualla, ja osa ajasta työpaikalla? Tämä olisi ajankohtainen minulle, että saisin kuntouttaa paremmin itseäni. Kiitos jos teillä aikaa katsoa tulevaani näin viikonlopun alkaessa. Ihanaa alkavaa syksyä teille.

2

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      no kyllä minäkin teidät lähekkäin näen, hyvin lähekkäin, mutta ei kuitenkaan vielä "sylikkäin".
      sinä uskaltaisit vaikka muuttaa, hän ei. eiköhän kannattaisi ottaa asia puheeksi ihan suomen kielellä, kysy mitä hän ajattelee yhdessä asumisesta! miehellä voisi olla epäluuloja sellaisista asioista, mitä hän ajattelee sinun odottavan häneltä. puhuminen auttaa ja selvittää! kun on kivaa yhdessä, voi myös puhua herkistä asioista, nekin kuuluvat hyvään suhteeseen.

      kyllä sinun työhommasi hyvin sujuvat, näinköhän voit tehdä jotakin myös kotoa käsin jatkossa. työhön liittyy jotakin matkailua tai liikkumista aluksi, mutta se rauhoittuu myöhemmin.

      t. Keskiyö

      • kulkuriksi

        Huomenta ja kiitos paljon. Ehkä tuo matkailu, kun joudun käymään palavereissa töissä.

        Kiitos myös kun raotit asioita mieheeni. Tuo muuttaminen yhteen. Hänellä todella joitain pelkoja yhteen muuttamisesta. Johtuisiko entisestä elämästään jossa joutui jättämään kotinsa. Muuten hän on todella ihana ja tosimies.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      109
      1175
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      116
      998
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      906
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      93
      749
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      285
      704
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      74
      641
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      606
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      582
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      569
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      501
    Aihe