Sulkavankosken betoniponttoonilaituri kadonnut

Missä laituri kuka tietää?
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä tiedän. Muutama muukin tietää. Jos tunnet kirkonkylän kyläyhdistyksen henkilöitä niin hekin tietävät.

Asia on julkinen salaisuus. Asiasta vaietaan tarkoituksella. Tulee pahaa verta ja ihmiset suuttuvat, jos kysely jatkuu. Voi tulla ongelmiakin, jos kyselet. Suuri poliittinen kysymys on, miten Sulkavankoskesta voi tulla turistikohde, jos asiat menevät kuten kadonneen lauturin tapauksessa. Katoaako muutakin hankintoja, jos niitä tehdään? Sulkavankoski on kammottava esimerkki heitteille jätetystä projektista, jota varjostaa epämääräisyyden varjo.

Äänestä
  • Onko ihmisiäkin jo kadonnut epämääräisyyden varjoihin?
    Kamalaa. Lopetan kyselyt heti. Itse asiassa en ole edes
    koskaan kuullutkaan mistään laiturista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä.laituri kirjoitti:

Missä laituri kuka tietää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu