Voi Sony parkaa

6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Seuraava puhelimeni on kyllä Sony. Sonyn lippulaivat ovat Android parhaimistoa ja sateenkesto on ISO plussa, mitä ominaisuutta muilla merkeillä ei valitettavasti juuri oli.

Äänestä
  • *ole

    Äänestä

Voi kannyman parkaa.

Äänestä
  • Miksi surra henkisesti rajoittunutta ihmistä? Tuskin se itsekään tajuaa :(

    Äänestä

Mielestäsi sony on paska kun ei maksa puhelimen korjausta sen takia että ihmiset kuvailee veden alla ja upottaa puhelimen tahallaan ihan sama kun oneplus lupaisi iskunkestäväksi ja menisin hakkaamaan lekalla puhelinta ja vaatisin heidät korjaamaan puhelimen heidän piikkiin... voi jumalauta... aattele jos omistaisit sonyn ja ihmiset heittelis meree puhelimia tuskin itse maksaisit niiden korjausta kun ihmiset tahallaan hajottaa niitä? Mikä on seuraava kohteesi jotta voit "varoittaa" ihmisiä? Käytä järkeäsi... jos on vielä tallessa...!!

Äänestä

Sony on törmännyt samaan ongelmaan kuin ns. vesitiiviiden kellojen kanssa. Laite pitää vettä niin kauan, kun painikkeita ei käytetä. Sukeltamiseen tarkoitetut kellot ovat aivan eri lailla rakennettuja, ja sama pätee kaikkin vesitiiviisiin laitteisiin. Jos puhelimen tekee 100% vesitiiviiksi, niin se on aivan eri näköinen ja kokoinen kuin nykyiset Sonyn lippulaivamallit.

Itsellä ja tutuilla on ja on ollut Sonyn puhelimia, ja muuten ne ovat erinomaisia vehkeitä, mutta vesitiiveyttä en ala tarkoituksella kokeilemaan.
Sinänsä Sony on tehnyt ison virheen vesitiiviyden mainostamisessa. Labrassa tehty testi ei voi mitenkään vastata tosielämän tilanteita. Ja vaikka manuaalissa sanotaan selvästi tiiviyden rajoituksista, niin mainoksissa siitä on annettu aivan eri kuva. Harva sitä manuskaa läpi lukee, ja sitten nillitetään kun kallis laite on pilalla. Järjenkäyttö on huolestuttavan monilta hukassa nykyään.

Tapaus Kannyman taas on OPO:n aivopesty fanboy, joten mitään puoleetonta siltä ei kait voi edes odottaa.
Järjenkäyttöä edustaa tuo mielenvikainen ubuntu tms. palstafloodaaminen kun ei ole rahkeita järkevään keskusteluun.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


älkääostakoroskaa kirjoitti:

http://www.puhelinvertailu.com/uutiset/2015/09/12/sony-varoittaa-ip-luokitettu-puhelin-ei-olekaan-valttamatta-vedenkestava

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu