Hävettää näiden hyyssäreiden hölmöys ja miten he eivät osaa ajatella nokkaansa pidemmälle.
Hyyssäri on Hölmö
MikaHuttunen
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tänään ( 12.9. 2015 ) järjetetään tyhmiä hyysäystapahtumia pakolaisten ja elintasopakolaisten hyväksi Suomessa ja ulkomailla. Suomessa tapahtumien nimi on suunnilleen : Suomi sanoo Tervetuloa.
Näin on.
Meidän kaikkien lapset tulee kärsimään näitä päätöksistä.
Kymmenien miljardien kustannukset jatkossa, eli EU-suomi vaipuu kehitysmaaksi itsekin.
https://www.facebook.com/pauli.vahteraristiinassa/posts/907933485948025
Punavihreiden pääkoppaan ei mahdu ajatusta näiden pakolaisten aiheuttamista kuluista. Kun valtio maksaa niin se ei ole heille mikään kulu.
"Punavihreiden pääkoppaan ei mahdu ajatusta näiden pakolaisten aiheuttamista kuluista. Kun valtio maksaa niin se ei ole heille mikään kulu."
Jos tosissasi olet? Mistä luulisit valtion rahan tulevan, josta vaikkapa ko. kulut maksetaan.
Työssä kävijoiltä ja muutenjo pienituloisilta kyllä on kovatarve leikata mutta siitä ollaan hiljaa mitä tämä maahantulevien elättäminen maksaa. On tää hassua kun sillä ei ole hintalappua ikään kuin siihen eurot tippuis taivaasta. Miehet tulee ensin ja sitten perästä perhe. Se määrä on täysin hallitsematon. Entä ne seuraukset kun ne "kotoutuu" tänne. Meillä on samat ongelmat täällä mitä ne on lähteneet pakoon.
Ei tule perheet perässä. Sieltä tulee yksinään olevia miehiä, joilla ei ole puolisoa ja lapsia. He ovat voineet tulla tänne koko suvun lähettämänä. Turhaan sitten sukulaiset odottavat siellä pääsevänsä perässä Suomeen. Siellä huisinnevadassa on yksinkertaisesti väärää tietoa tästä asiasta. Edes isovanhemmat eivät kuulu perheeseen - ainakaan meidän sääntöjemme mukaan.
Kokoomuksen poikkeusyksilö eri linjoilla ministeriensä kanssa.
http://willerydman.fi/turvapaikka-holmolasta/
Mutta ette silti tee muuta kun valitatte netissä, olisitte värvänneet porukkaa änestämään toisenlaiset päättäjät. oma syynne, olette laiskoja pullaperseitä.
13 000/nuppi/v.. ja tulijoita min 30 000 tänä v.. laske siit..
(vinkki.. kerrot ed summat)