Eniten itseäsi. Ootko kattonu koskaan tv-sarjaa valheen vangit? On raskasta pitää "valheellisia" asioita itsellään. Kaikelle löytyy hyvä syy, uskon siihen. Pelko siitä, ettei ymmärrettäisi, kasvaa kasvamistaan ja oma paha olo vain lisääntyy. Näen sussa hyvän ihmisen, ehkä vähän pelokkaan. Asiat voidaan selvittää puhumalla. :) ❤
Totuus helpottaa
PelkkääHyvää
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
on syötetty pajunköyttä? Tuo ei paljon kyllä selvennä asiaa edes sille kenelle tuon tarkoitat. Laita tärppejä että menee perille.
En ole salannut enkä salaa mitään. Minulla ei siis ole kätkettyjä salaisuuksia. Ehket "sinä" vain ole kysynyt?
Kyllä näin on. Puhuminen on ainoa keino saada asiat selviksi. En osaa ajatella niin ettei minua ymmärrettäisi. Tai että minä en ymmärtäisi. Minun tapani ei ole ajatella mitä muut ajattelevat.
Vai niin. Ehkäpä joku elää ilman televisiotakin.
Mitä ovat valheelliset asiat?
Me ei satu rakkaani kanssa tunneta että sillä ole mitäään väliä.
Musta saatetan tehdä vaikka ei tunneta. Palstojen perusteella? eiei
Kunhan aikamme. Älä usko näihin.
Kahden aikuisen ihmisen
Eipä kyllä helpottanut, se totuus. Haaveet oli paljon mukavampia.